Francuskie rodzinne wakacje z dziećmi to nauka języka i sporty wodne w La Rochelle we Francji.

Francuskie rodzinne wakacje z dziećmi to nauka języka i sporty wodne w La Rochelle we Francji.

Francuskie rodzinne wakacje z dziećmi to nauka języka i sporty wodne w La Rochelle we Francji. Program ten pozwala rodzicom i dziadkom zorganizować pobyt swoim dzieciom lub wnukom we francuskim nadmorskim kurorcie. A tym samym umożliwić im skorzystanie z programów i zajęć. Dorośli, jeśli chcą, będą mogli jednocześnie korzystać z kursów języka francuskiego dla dorosłych. Jest on otwarty dla co najmniej trzech uczestników kursów języka francuskiego lub zajęć oferowanych przez szkołę.

Opieka nad dzieckiem

Dla dorosłych, którzy chcą wziąć udział w naszych kursach, ale mają małe dzieci w wieku od 0 do 5 lat, szkoła oferuje usługę domowej opieki dziennej. Opieka nad dziećmi rozpoczyna się o 8:30 i kończy o 12:30, co daje rodzicom mnóstwo czasu na uczestnictwo w lekcjach francuskiego. Jeśli chcesz, te przedziały czasowe mogą zostać przedłużone, ale będzie to podlegać dodatkowej opłacie.

Ceny te dotyczą opieki nad dziećmi w La Rochelle lub w pobliżu i mogą zmieniać się w ciągu roku. Opiekunki to profesjonalistki, co gwarantuje największe bezpieczeństwo. Dodatkowo dziecko skorzysta na kontakcie z językiem francuskim, który pozwoli mu nauczyć się kilku słów!

Dzieci do 5 do 17 roku życia mogą uczestniczyć w samych zajęciach sportowych. Ale mogą też uczyć się języka francuskiego od 8 roku życia.

W ramach tego programu możliwe jest zakwaterowanie u rodziny goszczącej. Szkoła również pomaga znaleźć mieszkanie lub willę dostosowaną do potrzeb.

 • Zajęcia dla rodziców i dzieci
 • Popołudniowe zajęcia dla dzieci (opcjonalnie)
 • Opieka nad dziećmi do lat 6
 • Poranne żeglowanie dla dzieci do lat 8
 • Możliwość uczestniczenia we wszystkich wydarzeniach organizowanych przez szkołę
 • Opieka nad dzieckiem cały rok
 • Kurs bez zajęć od 3 do 28 kwietnia oraz od 19 czerwca do 25 sierpnia
 • Żeglarstwo/Windsurfing od 10 do 21 kwietnia Od 3 lipca do 25 sierpnia

Zajęcia w 2024 roku

 • Od 3 do 28 kwietnia
 • Od 19 czerwca do 25 sierpnia
 • Dzieci od 4. roku życia mogą zapisać się na zajęcia sportowe
 • Już od 8. roku życia będą mogły uczestniczyć w naszych kursach dla juniorów
 • Od 13 roku życia oferowana jest cała gama zajęć kulturalnych i sportowych. I letni obóz od 13 lat: więcej.

Lekcje żeglowania z La Rochelle Nautique, niecały kilometr od szkoły. Zajęcia żeglarskie odbywają się w godzinach 10:00 – 13:00, a dzieci podzielone są na grupy według wieku:

4/5 latkówLe jardin des mers– ogród morski

6/7-latkówLes moussaillons- żeglarze

8/9-latkówL’optimiste– optymista

dzieci w wieku 10/12 lat – Catamaran ou planche à voile – katamaran lub windsurfing

Program obejmuje zajęcia z instruktorem w godzinach 9:00 – 10:00, transport ze szkoły do klubu żeglarskiego, licencję klubową obejmującą specjalne ubezpieczenie, zajęcia alternatywne w przypadku, gdy warunki pogodowe nie pozwalają na żeglowanie.

Plan cenowy

Opieka nad dzieckiem 1 lub 2 dzieci 492 €/ 3 dzieci 530 €

Żeglarstwo od 4 do 7 lat 270 €/ 8 do 16 lat 350 €

Opłaty rejestracyjne: 120 € / rodzina

Zakwaterowanie

Zamieszkanie u rodziny goszczącej oferuje możliwość mówienia po francusku w miłej i przyjaznej atmosferze. I jednocześnie pozwala przy na zapoznanie się z lokalnymi zwyczajami i tradycjami. Polecamy opcję niepełnego wyżywienia, obejmującą śniadania i obiadokolacje w gronie rodziny.

Znajdują się jak najbliżej szkoły: maksymalnie 10 do 30 minut pieszo, transportem publicznym lub rowerem (bardzo popularny środek transportu w La Rochelle).

To rozwiązanie dotyczące zakwaterowania rodzinnego jest zarezerwowane dla osób powyżej 18. roku życia. Jednak z ulgi będą mogły skorzystać także osoby niepełnoletnie posiadające zgodę rodziców.

Pobyt trwa od niedzieli (przyjazd późnym popołudniem) do soboty (wyjazd wcześnie rano). Rodzina zajmuje się odbiorem z dworca lub lotniska w La Rochelle.

Jesteś zainteresowany kursem?
Napisz do nas