Język hiszpański dla osób 50+ w Hiszpanii w Andaluzji

Język hiszpański dla osób 50+ w Hiszpanii w Andaluzji

Język hiszpański dla osób 50+ w Hiszpanii to propozycja na wakacje w słonecznej Andaluzji dla tych którzy oczekują atrakcji kulturalnych, wycieczek i zwiedzania ciekawych miejsc w międzynarodowym towarzystwie w podobnym wieku. Kurs języka dla tej grupy wiekowej skupia się na praktycznym języku hiszpańskim, aby umożliwić posługiwanie się nim w sytuacjach życia codziennego. 

Mamy to szczęście, że początki nauki hiszpańskiego dla nas, Polaków, są bardzo łatwe i już taki nawet jednotygodniowy pobyt na kursie sprawi, że po jego skończeniu będzie można się porozumiewać w tym języku w podstawowym zakresie.

Andaluzja Benalmadena

Benalmadena położona jest 18 km od Malagi i 12 km od międzynarodowego lotniska Malaga-Costa del Sol. Benalmádena Costa to obszar graniczący z wybrzeżem, z 9 km plaży, licznymi hotelami i apartamentami turystycznymi, międzynarodowymi restauracjami, sklepami i strefą życia nocnego. Rozciąga się od morza do szczytu góry Calamorro (800 m n.p.m.).

Szkoła języka hiszpańskiego

Jest jedną z pierwszych szkół specjalizujących się w nauczaniu języka hiszpańskiego jako obcego. Od 40 lat organizuje kursy i pobyt na Costa del Sol. Posiada akredytację Instytutu Cervantesa, którego jest Centrum Egzaminacyjnym.

Wszyscy lektorzy są native speakerami, przygotowanymi na najlepszych uniwersytetach w Andaluzji z doświadczeniem w nauczaniu języka hiszpańskiego jako obcego, ELE, i oficjalnymi egzaminatorami DELE toteż możemy liczyć na szybkie efekty nauczania.

Program pobytu na kursie w Benalmadenie

Program składa się z zajęć językowych z hiszpańskimi nauczycielami, które odbywają się codziennie przed południem. Natomiast popołudniami realizowane są zajęcia kulturalne i wycieczki w pakiecie all-inclusive. Taki harmonogram gwarantuje nie tylko naukę języka, ale i możliwość sprawdzenia się na codzień.

Można wybrać pobyt przez 7 nocy (jeden tydzień) lub 14 nocy (2 tygodnie).

Cena obejmuje

20 lekcji / tydzień: 1 tydzień – 310 € – 2 tygodnie: 580 €

 • kurs języka hiszpańskiego 20 lekcji od poniedziałku do piątku, 1 lekcja = 55 minut,
 • wizyta orientacyjna w mieście pierwszego dnia,
 • wszystkie podręczniki i inne materiały dydaktyczne,
 • certyfikat uczestnictwa na zakończenie kursu,
 • całodniowa wycieczka weekendowa, w pierwszą sobotę, obejmująca przewodnika, transport i opłaty za wstęp do zabytków: Granada, Sewilla lub Ronda,
 • dwie popołudniowe wycieczki z przewodnikiem do Malagi, Mijas lub Anteguera i Marbella, obejmujące transport i opłaty za wstęp do zabytków 
 • jedno wyjście z nauczycielami w tygodniu na tapas, do restauracji, baru lub muzeum do wyboru (wyżywienie i bilety nie są wliczone w cenę) lub lekcja gotowania czy tańca flamenco,
 • jedno seminarium na temat sztuki, literatury,tradycji hiszpańskich, gastronomii,
 • sesja wideo hiszpańskich filmów, po której nastąpi dyskusja,
 • transfer z/na lotnisko w Maladze prywatnym samochodem.

Harmonogram:

Godziny otwarcia: od 9:00 do 13:30

09:00 do 13:30 od poniedziałku do piątku kurs języka hiszpańskiego.

Poziomy: początkujący A1, A2, B1, B2, C1, C2

Zajęcia kulturalne do godz. 19:30 po obiedzie (może być dostępny domowy lunch szkolny w przystępnej cenie)

Godziny tygodniowo: 20

Maks. uczniów w klasie: 10

Minimalny wiek: 50 lat

Czas trwania kursu: 1 lub 2 tygodnie

Możliwości zakwaterowania uczestników

Przyjazd i wyjazd muszą odbywać się w niedziele, aby zapewnić uczniom czas na udział w sobotnich wycieczkach terenowych. 

 • rodzina goszcząca: B&B 266 euro, HB 301 euro
 • aparthotel: od 550 euro
 • rezydencja i samodzielne pokoje: od 217 euro,

Cena kursu i programu zajęć dodatkowych z wycieczkami 310,00 euro.

Terminy: 04.03.2024, 01.04.2024, 22.04.2024, 

06.05.2024, 03.06.2024, 02.09.2024, 

07.10.2024, 04.11.2024, 25.11.2024

Andaluzja Malaga

Malaga z około 600 000 mieszkańcami, położona na hiszpańskim wybrzeżu Morza Śródziemnego jest najczęściej wybieranym miejscem na wakacje nie tylko przez Polaków.
Słoneczna pogoda, malownicza wioska i obfite plaże sprawiły, że miasto stało się popularnym celem turystów z całego świata.

Miasto cieszy się także tętniącą życiem kulturą i atmosferą akademicką, przyciągając znaczną populację studentów z zagranicy, którzy chcą uczyć się hiszpańskiego.

Historia Malagi sięga prawie 3000 lat wstecz, aż do jej założenia przez Fenicjan. Miasto doświadczyło później panowania rzymskiego i arabskiego, zanim zostało ponownie podbite przez hiszpańskich królów katolickich w XV wieku.

Łatwo dostrzec dowody różnorodnej przeszłości Malagi – rzymski amfiteatr „El Teatro Romano” i arabska twierdza „La Alcazaba” to dwie z najbardziej uderzających atrakcji miasta.

Jak we wszystkich programach dla osób 50+ poranne godziny są poświęcone nauce w klasie natomiast kontynuacją są popołudniowe zajęcia i wycieczki.

Kurs języka hiszpańskiego: 20 godzin od poniedziałku do piątku, 1 godzina =50 minut

Wszystkie poziomy zaawansowania od A1 do C2. Toteż można zacząć naukę hiszpańskiego właśnie w Hiszpanii.

Zajęcia dodatkowe:

 • piesza wycieczka po Maladze z przewodnikiem,
 • wizyta w hammanie,
 • hiszpańska gastronomia: czekoladowe churros, wyjście na tapas i degustacja wina,
 • zwiedzanie muzeów: Muzeum Picasso,
 • warsztaty kulturalne i flamenco,
 • wycieczka do innego miasta w weekend.

Zakwaterowanie:

Możliwości zakwaterowania dla uczestników:

 • hiszpańska rodzina goszcząca,
 • aparthotel,
 • pokój w samodzielnym mieszkaniu,
 • rezydencja,

Cena 425 euro za jeden tydzień. Obejmuje ona intensywny kurs językowy, pakiet powitalny, program kulturalny od poniedziałku do piątku i transfer na lotnisko (w obie strony). Natomiast cena zakwaterowania zależy od wybranej opcji.

Terminy: 15.04.2024, 16.09.2024, 11.11.2024

Jesteś zainteresowany kursem?
Napisz do nas