Kurs j.angielskiego dla dorosłych w wieku 45+ Best of Bristol w Bristolu.

Kurs j.angielskiego dla dorosłych w wieku 45+ Best of Bristol w Bristolu.

Kurs j.angielskiego dla dorosłych w wieku 45+ Best of Bristol w Bristolu to oferta dla tych, którzy mieli kiedyś kontakt z językiem. A teraz chcieliby szybko i przyjemnie podszkolić się w codziennej komunikacji. 

Bristol

Położony jest w południowo-zachodniej Anglii, zaledwie 2 godziny jazdy pociągiem od Londynu i 15 minut od historycznego miasta Bath. Miasto ma doskonałe połączenia międzynarodowe dzięki lotnisku oddalonemu o 20 minut jazdy autobusem, z którego regularnie odlatują loty po całej Europie.

Bristol był pierwotnie ważnym miastem portowym, a głównym źródłem bogactwa była żegluga i handel międzynarodowy. Na szczęście wiele kluczowych zabytków Bristolu zachowało się do dziś. Obecnie to miejsce w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Bristol ma 450 000 mieszkańców i 2 główne uniwersytety, co pozwala pogodzić intensywne życie miejskie z pięknymi obszarami wiejskimi, takimi jak Ashton Court, do którego można łatwo dotrzeć pieszo przez most wiszący Clifton. Jest on oszałamiającą wizytówką miasta

Uliczny artysta graffiti Banksy urodził się w Bristolu w 1974 r. Banksy brał udział w fali sztuki ulicznej, która szturmem podbiła Bristol w 1980 r. Miasto jest także gospodarzem Upfest, największego w Europie festiwalu sztuki ulicznej i graffiti na żywo, który pomaga zdefiniować młodzieńczy charakter Bristolu.

Bristol jest gospodarzem festiwali wszelkich form. Balonowa Fiesta to święto dla każdego. Gdziekolwiek jesteś, latem możesz zobaczyć balony latające z przyjaciółmi nad miastem. W sierpniu odbywa się także festiwal jedzenia i filmu. Słynący ze swojej muzyki Bristol jest gospodarzem wielu festiwali muzycznych, w tym: Miłość ratuje dzień, Tokyo World i Summer of Love, żeby wymienić tylko kilka.

Szkoła języka angielskiego

Znajduje się przy cichej ulicy w Clifton,  a druga przy Queens Avenue zaledwie kilka minut spacerem od Trójkąta Clifton i Uniwersytetu w Bristolu. Clifton to elegancka i prestiżowa część Bristolu. Pełna jest okazałych georgiańskich kamienic z wyrafinowanymi restauracjami i kawiarniami. Mimo to nadal znajduje się bardzo blisko niektórych kluczowych atrakcji Bristolu. A także w odległości krótkiego spaceru od College Green i mostu wiszącego.

Program Best of Bristol 45+

Ma on na celu pełne zanurzenie w lokalnym języku i kulturze w Wielkiej Brytanii. Przez 2 tygodnie jest nauka języka angielskiego w małych grupach (do 10 osób). Natomiast popołudniami jest różnorodny program zajęć towarzyskich i wycieczek. Aby odkryć to co najlepsze w mieście i poza nim ze swoimi rówieśnikami i nauczycielami.

Lekcje języka angielskiego

Porannych lekcje języka kładą nacisk na praktyczny, skuteczny i naturalny język angielski. Zajęcia mają na celu wykorzystanie istniejącej wiedzy. I to niezależnie od tego, czy często używało się języka w życiu zawodowym. Czy też miało się z nim kontakt dawno temu jeszcze w szkole lub na uczelni.

Celem jest pomóc każdemu uczniowi poczuć się bardziej komfortowo w porozumiewaniu się w sytuacjach anglojęzycznych w kraju i za granicą. Toteż poruszane tematy będą związane z planowanymi zajęciami i wycieczkami.

Po lekcjach proponujemy codzienne zajęciami popołudniowymi i wieczorne. W poniedziałki w szkole serwowany jest powitalny lunch przed wyruszeniem na pieszą wycieczkę po Harbourside w Bristolu lub Clifton Village i Most Suspension. 

Przez cały tydzień atrakcje obejmują zwiedzanie Muzeum Lotnictwa i Kosmonautyki w Bristolu, SS Brunel’s Great Britain. A także pieszą wycieczkę po porcie, rejs statkiem i wycieczkę po graffiti. 

Zwiedzisz także najstarszy działający teatr w Wielkiej Brytanii. No i skosztujesz tradycyjnej popołudniowej herbaty oraz ryby z frytkami! 

W piątki możesz wziąć udział w naszym (opcjonalnie) Klubie Konwersacyjnym. A tamćwiczyć swój angielski ze studentami na innych kursach. No i następnie zabierzemy Cię do lokalnego baru na zasłużonego piątkowego drinka.

W dwie soboty odbywa się całodniowa wycieczka do Oksfordu i Londynu. Jest też możliwość odwiedzenia pobliskiego miasta Bath, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Oprócz harmonogramu programu mamy wiele opcjonalnych wycieczek dodatkowych.Takich jak degustacja wina, zwiedzanie browaru i zwiedzanie najstarszego działającego teatru w Anglii.

Cena zawiera:

 • 20 lekcji tygodniowo (15 godzin)
 • 1 sobotnia wycieczka tygodniowo do Londynu lub Oksfordu
 • 4 zajęcia popołudniowe w tygodniu
 • 4 zajęcia późnym popołudniem/wieczorem w tygodniu
 • Piątkowy popołudniowy klub dyskusyjny
 • Dostęp do platformy internetowej GEL od dnia potwierdzenia kursu do 3 miesięcy po jego ukończeniu
 • Materiały dydaktyczne
 • Certyfikat kursu
 • Karnet autobusowy

Jeśli kurs jest w czasie świąt państwowych, zajęcia zostaną zastąpione wycieczką do Bath. W przeciwnym razie Bath będzie dostępne jako dodatkowa niedzielna wycieczka fakultatywna.

Wymagania

Ten kurs jest odpowiedni dla osób w wieku 45+ z minimalnym poziomem podstawowym A1 +. 

Zakwaterowanie

W zależności od preferencji do dyspozycji oferujemy zakwaterowanie u gospodarzy. Tym, którzy preferują trochę większą niezależność, polecamy także pobliskie hotele, znajdujące się w bliskiej odległości od szkoły. 

Cena : 851 GBP. Kurs + zakwaterowanie u rodziny z niepełnym wyżywieniem (niedziela-niedziela)+ transfer.

Opcjonalne dodatkowe wycieczki

 • Zwiedzanie browaru: 35 GBP
 • Spektakl teatralny: ok. 45 funtów

Jesteś zainteresowany kursem?
Napisz do nas