Kurs j.portugalskiego w Portugalii: Lizbona i Faro

Kurs j.portugalskiego w Portugalii: Lizbona i Faro

Kurs j.portugalskiego w Portugalii: Lizbona i Faro to nie tylko nauka języka ale spotkanie z kulturą, gastronomią i stylem życia tego kraju.

Dlaczego Portugalia?

Ponieważ jest to kolebka języka. Język portugalski rozprzestrzenił się na cały świat w XV i XVI wieku, kiedy Portugalia utworzyła swoje imperium kolonialne i handlowe (1415–1975). W rezultacie jest on obecnie językiem urzędowym kilku niezależnych krajów, a w wielu innych jest powszechnie używany lub uczy się go jako drugiego języka. W kraju widać wielokulturowość dzięki dużym społecznościom ze wszystkich krajów i regionów portugalskojęzycznym. Język jest trzecim najczęściej używany językiem w sieciach społecznościowych (Facebook i Twitter), a piątym na świecie.

Szkoła języka portugalskiego

Założona w 1959 roku ma ponad 50-letnią tradycję wysokiej jakości nauczania języków. A jej nauczyciele są kompetentni i doświadczeni w nauce języka portugalskiego jako obcego. Co roku szkolą ponad 1200 studentów z całego świata, a wielu wraca na nowe kursy. Posiada najważniejsze akredytacje krajowe i międzynarodowe, gwarantujące najwyższą jakość nauczania i świadczonych usług.

Oferuje kompletne programy, podczas których poza nauką języka jest okazja do spróbowania portugalskiego stylu życia, kultury, gastronomii, sportu i muzyki. 

Cele nauczania są jasne dla każdego kursu i obejmują częste kontrole postępów. Kursy językowe wyjazdowe są prowadzone przez cały rok. Skierowane są dla dorosłych. Szkoła posiada też kursy online, z których można korzystać w zaciszu własnego domu lub biura, w dogodnym dla Ciebie czasie. 1 godzina to 50 minut

Nauka języka odbywa się w dwóch miastach: w Lizbonie i w Faro.

Rodzaje kursów wyjazdowych języka portugalskiego dla osób18+:

Ogólny język portugalski

 • Poziomy zaawansowania: od A1 do C2
 • 15 h tygodniowo
 • Zajęcia od 9 do 10:30 oraz od 11:00 do 12:00
 • Max 8 osób w grupie.
 • Zajęcia od 9 do 10:30 oraz od 11:00 do 12:00

Kurs grupowy j. portugalskiego + warsztaty językowe

Tematyka warsztatów obejmuje konwersacje, ćwiczenia słownictwa, ćwiczenia gramatyczne, prezentacje, odgrywanie ról, a także inne zajęcia wybrane przez uczniów na zajęciach.rozmowy, ćwiczenia słownictwa, ćwiczenia gramatyki, prezentacje, odgrywanie ról).

 • Poziomy zaawansowania: od A1 do C2
 • 25 h tygodniowo
 • Zajęcia od 9 do 10:30 oraz od 11:00 do 12:00
 • Warsztaty od 13 do 14:40

One to One + Ogólny język portugalski

 • kurs grupowy w 15h tygodniowo
 • One to One 5h, 10h bądź 15h

Business Portuguese 

 • Poziomy zaawansowania od A1 do C2
 • od 1 do 7 zajęć dziennie

Szkolenia dla nauczycieli języka portugalskiego

Kurs przeznaczony dla nauczycieli języka portugalskiego jako języka obcego w publicznych lub prywatnych instytucjach w Portugalii lub poza nią. Dedykowany jest osobom na poziomach zaawansowania B2-C2.

Kursy te organizuje się cztery razy w roku. Obejmują 6 lekcji dziennie przez 2 tygodnie. Lekcje odbywają się w godzinach od 9:00 do 16:00 z 3 półgodzinnymi przerwami. Szkoła może zorganizować kurs w dowolnym terminie dla minimum 4 nauczycieli rezerwujących kurs razem. 

Brazilian and African Portuguese –doświadczeni nauczyciele pochodzenia brazylijskiego i afrykańskiego pomogą poznać inne odmiany języka portugalskiego. 

Dodatkowe moduły

Osoby zainteresowane dodatkowymi zajęciami mogą połączyć naukę języka z innymi aktywnościami.

 • Portuguese + Surf -nauka języka portugalskiego wraz z lekcjami surfingu. Współpraca ze szkołą surfingu Ondas d’Aventura, daje uczniom możliwość wzięcia lekcji surfingu obok kursu językowego. Instruktorzy surfingu to doświadczeni profesjonaliści akredytowani przez Portugalską Federację Surfingu. Uczniowie spotykają się wczesnym popołudniem i są zabierani na lekcje na plaże wokół Lizbony. Transport, sprzęt (kombinezon i deska surfingowa) oraz ubezpieczenie są wliczone w cenę. Każda lekcja surfingu zajmie całe popołudnie. Lekcje odbywają się lokalnie, w zależności od pogody i warunków na morzu. Ale mogą odbywać się także w weekendy. Te programy trwają co najmniej 2 tygodnie, a studenci mogą wybrać 5 lub 10 lekcji surfowania.
 • Portuguese + Volunteering– Obejmuje ogólny kurs językowy w godzinach porannych a dodatkowo student może poświęcić się projektowi wolontariackiemu w godzinach popołudniowych i/lub weekendy. Programy trwają minimum 4 tygodnie, a wymagania językowe są zależne y od instytucji przyjmującej. 
 • Portuguese + Internship– Ten program łączy w sobie ogólny kurs językowy z nieodpłatnym stażem w pełnym wymiarze godzin, w firmie w Lizbonie lub okolicach. Wymagania programu to uczestnictwo w standardowym kursie językowym oraz wiek od 18 do 35 lat. Staż trwa od 8 do 12 tygodni.

Ucz się portugalskiego w sercu Lizbony

W zabytkowym budynku w jednej z najbardziej urokliwych i centralnych dzielnic Lizbony. Szkoła ma idealną lokalizację do nauki języka i zwiedzania miasta, kilka minut od historycznego centrum, głównych atrakcji i rzeki Tag i w zależności od wybranego zakwaterowania pozwala na poruszanie się tylko pieszo.

Rodzaje kursów w Lisbonie:

 • Ogólny język portugalski z zakwaterowaniem w apartamentach, szkolnej rezydencji lub w hotelu. Cena od 299 euro za tydzień.
 • Portugalski z modułami.  Kurs języka + surf, wolontariat i Internship.

Surfing

Grupa 3 lekcje języka dziennie + lekcje surfingu. 2 tygodnie programu 5 lekcji surfingu 788€ /4 tygodnie programu 10 lekcji surfingu 1360€ . Dodatkowa lekcja surfingu 45€.

Terminy 13, 17 maja 2024/ 11, 24 czerwca 2024/ 8, 22 lipca 2024, 5, 19 sierpnia 2024/ 2, 16 września 2024. W każdy poniedziałek od 18 marca do 16 września od poziomu A2.

Wolontariat

Połączenie porannego kursu językowego i popołudniowej pracy wolontariackiej na terenie Lizbony. Dotyczy to stażu dla różnych rodzajów pracy i długości pobytu w Portugalii.

Internship

Zajęcia grupowe rano, po których następuje bezpłatny staż zawodowy (w pełnym wymiarze godzin od 8 do 12 tygodni) w firmie w Lizbonie lub okolicach. Dostępność w kilku obszarach zawodowych.

 • Kurs językowy rano + 2 h warsztatów popołudniowych z zakwaterowaniem w apartamentach, szkolnej rezydencji lub w hotelu. Cena od 499 euro za tydzień.
 • One to one lub One to Two spersonalizowane zajęcia z elastycznym harmonogramem. Ceny od 39 euro 1 h.
 • Combine course: interaktywny kurs grupowy rano z indywidualnymi lekcjami po południu. Idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą popracować nad doskonaleniem umiejętności mówienia, przejrzeć pracę wykonaną rano lub popracować w określonej dziedzinie zawodowej. Cena Od 494 euro

Ucz się portugalskiego w Faro.

Szkoła Algarve znajduje się w Faro, stolicy Algarve. Budynek szkoły znajduje się obok rynku , w samym sercu miasta, w niewielkiej odległości od wszystkich głównych atrakcji miasta.

Rodzaje kursów w Faro:

 • Ogólny język portugalski z zakwaterowaniem w apartamentach, szkolnej rezydencji lub w hotelu. Cena od 299 euro za tydzień.
 • Kurs językowy rano + 2 h warsztatów popołudniowych z zakwaterowaniem w apartamentach, szkolnej rezydencji lub w hotelu. Cena od 499 euro za tydzień.
 • One to One i prywatne grupy dostępne do rozpoczęcia w dowolnym terminie. Tematyka:Bankowość / Biznes portugalski / Informatyka / Hotelarstwo / Ubezpieczenia/ Tłumaczenia Ustne / Prawo / Medycyna. Ceny od 195 euro
 • Combine course: od 1 do 7 lekcji dziennie . 4 lekcje dziennie tydzień 494€ / 5 lekcji dziennie 689 €/tydzień / 6 lekcji dziennie 884€/tydzień.

Program kulturalny i zajęcia dodatkowe

Miesięczny program zajęć jest dostępny dla uczniów w obu szkołach. Obejmuje pokazy filmów i wykłady w szkole, wizyty z przewodnikiem po muzeach i zabytkach, wieczorne wyjścia na koncerty muzyki na żywo, do barów oraz sobotnie półdniowe zajęcia wizyty w ciekawych miejscach, dające uczniom wgląd w kulturę portugalską. Zajęcia te są wliczone w cenę kursu i podlegają minimalnej liczbie zapisów.

Dostępne są również typowe kolacje w piątkowy wieczór i zajęcia sportowe na świeżym powietrzu. Obowiązuje dodatkowa opłata, którą należy uiścić na miejscu, również pod warunkiem minimalnej liczby napisów. Uczniom towarzyszą doświadczeni opiekunowie, którzy zamieniają wszystkie te zajęcia w przyjemne i ekscytujące doświadczenia.

Zakwaterowanie od niedzieli do soboty:

 • U rodziny portugalskiej ze śniadaniem.

Zakwaterowanie w prywatnym domu pomaga uczniom poznać język poprzez rozmowę z gospodarzem. Starannie wybrane domy oferują zakwaterowanie i śniadanie, a także atmosferę rodzinną. Do szkoły można dotrzeć pieszo lub komunikacją miejską, nie dłużej niż 15-30 minut jazdy. Cena 180€/tydzień

 • Wspólne mieszkanie.

W Lizbonie i Faro studenci mogą wybrać zakwaterowanie w pokojach jednoosobowych lub w pokojach wieloosobowych i skorzystają z bardziej niezależnego zakwaterowania. Apartamenty są w pełni wyposażone, z telewizją kablową i Wi-Fi. Natomiast łazienka, kuchnia i pokój dzienny są wspólne. W obu miastach szkoły znajdują się w odległości spaceru więc nie ma konieczności korzystania z miejskiej komunikacji. Ceny: rezerwacja 40€ , depozyt 100€, pojedynczy pokój 195€/tydzień, wspólny pokój 165€/ tydzień

 • Szkolna rezydencja

W lipcu i sierpniu jest dostępny Home2Students. To nowoczesna rezydencja z własnym wyżywieniem, oferująca wysokiej jakości pokoje jednoosobowe ze wspólną łazienką. Tylko 10 minut spacerem od szkoły. Ceny:rezerwacja 40€, depozyt 100€, pojedynczy pokój z wspólnym WC 205€/tydzień, Ensuite, 290€/tydzień

Transfer z/na lotnisko

Usługa transferu jest dostępna dla studentów, którzy chcą spotkać się na lotnisku (lub dworcu kolejowym/autobusowym). Są oni witani przez pracownika szkoły i zabierani, zwykle taksówką lub prywatnym samochodem, do wybranego przez nich zakwaterowania. Cena 1 student 50 euro , 2 studentów 55 euro.

Opłata obejmuje:

 • kurs j. portugalskiego
 • test językowy
 • dostęp do Internetu
 • materiały dydaktyczne
 • oceny i testy końcowe
 • obiekty audiowizualne i multimedialne
 • certyfikat/dyplom
 • zajęcia kulturalne i pozalekcyjne ( z wyjątkiem kolacji )

Jesteś zainteresowany kursem?
Napisz do nas