Kursy hiszpańskiego dla osób 50+ Walencja, Salamanka, Malaga i Marbella

Kursy hiszpańskiego dla osób 50+ Walencja, Salamanka, Malaga i Marbella

Kursy hiszpańskiego dla osób 50+ Walencja, Salamanka, Malaga i Marbella w jednych z najpiękniejszych i najbardziej historycznych miejsc w Hiszpanii. Szkoła proponuje je w czasie popularnych świąt co pozwala na poznanie nie tylko języka, ale i bogatych hiszpańskich tradycji.

Stąd oferta różnorodnych form spędzania wolnego czasu. Rozmowy z nauczycielami, wędrówka po ogrodach botanicznych i spacery po plaży z kolegami z klasy to tylko niektóre z najprzyjemniejszych aspektów tego nieformalnego, zrelaksowanego kursu. Uczysz się hiszpańskiego i odkrywasz kulturę: hiszpańskie zajęcia rano i kulturalne popołudniami.

Tygodniowy program obejmuje 20 godzin nauki języka hiszpańskiego i 3 zajęć kulturalne z nauczycielem. W każdym mieście program jest inny i zależy od jego położenia i terminu kursu.

Walencja

11.03.2024 Las Fallas 

Las Fallas to najsłynniejsze święto Walencji gdzie całe miasto bawi się i podziwia kartonowe kukły palone na koniec obchodów na ulicach. Jest Świętem Ognia ku czci św. Józefa. Niezapomniane widowisko przyciągające turystów z całego świata.

07.10.2024 Śródziemnomorski styl życia

Kojarzymy go ze zdrowym jedzeniem, ale w rzeczywistości śródziemnomorski styl życia to coś więcej. Bowiem dotyczy bardziej sposobu życia. Naszych interakcji z innymi, historii, kultury, znaczenia społeczności. Ten program w Walencji pokaże jego uroki z gastronomią na czele.

Malaga

18.03.2024 Wielkanoc

Wielki Tydzień w Maladze to święto religijne, społeczne i kulturalne obchodzone co roku w mieście. Uroczystość ta, obejmująca 45 procesji, dostarcza niezrównanych przeżyć. Epicentrum obchodów stanowią bractwa, niektóre z ponad pięciostuletnią historią, które niosą swoje tytułowe obrazy z miejsc pochodzenia na wspólną oficjalną trasę w historycznym centrum.

Salamanca

6.05.2024 Miasto legend i tajemnic

Dlaczego wszyscy szukają żaby na fasadzie uniwersytetu? Co znaczą wszystkimi muszlami na ścianie Casa de las Conchas? I wiele innych historii do odkrycia w Salamance. Każdy zakątek Salamanki skrywa legendy i ciekawe historie.

7.10.2024 Miasto światowego dziedzictwa: historia, sztuka i literatura

Salamanka od 1988 roku widnieje na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Całe miasto jest zabytkiem a Plaza Mayor jest najładniejsza w Hiszpanii, a jej uniwersytet najstarszym. To tam pracował Antonio de Nebrija, autor zadedykowanej królowej pierwszej Gramática Castellana głoszący pogląd „Zawsze język towarzyszył imperium”.

Marbella

03.06.2024 Fiesta San Bernabé

Co roku 11 czerwca obchodzone są uroczystości San Bernabé, patrona Logroño, wraz z obchodami „Dnia La Rioja” (9 czerwca). W mieście panuje świąteczna atmosfera, są historyczne przedstawienia, renesansowe targi, koncerty, degustacje gastronomiczne i inne atrakcje.

Ceny

1 tydzień 375 euro, 2 tygodnie 750 euro.

Zakwaterowanie zależy od miejscowości i obejmuje mieszkanie u rodziny hiszpańskiej, hotel lub hostel.

Jesteś zainteresowany kursem?
Napisz do nas