Kursy j.portugalskiego dla dzieci i modzieży

Kursy j.portugalskiego dla dzieci i modzieży

Kursy j. portugalskiego dla dzieci i młodzieży to szansa na ich rozwój i zdobywanie doświadczeń.

Dlaczego portugalski?

Ponieważ jest to jeden z najszybciej rozwijających się języków w międzynarodowym biznesie i komunikacji. Jest jednym z niewielu języków używanych na 4 kontynentach. Równocześnie jest trzecim najczęściej używanym językiem europejskim na świecie. Liczy ponad 200 milionów rodzimych użytkowników języka.

W ośmiu krajach jest językiem urzędowym. Są to Portugalia, Angola, Brazylia, Wyspy Zielonego Przylądka, Timor Wschodni. A także Gwinea Bissau, Mozambik i Wyspy Świętego Tomasza. Natomiast posiada status drugiego języka w Gwinei Równikowej, Makau (Chiny) oraz Goa, Daman i Diu (Indie).

Toteż nie dziwi, że uznaje się go za język przyszłej globalnej komunikacji. Toteż jego znajomość oferuje ogromne możliwości pracy i interakcji społecznych na całym świecie. A również dlatego, że jest językiem, który pozwala jego użytkownikom zrozumieć około 85% hiszpańskiego, 45% włoskiego i 25% francuskiego.

Szkoła języka portugalskiego w Porto

Założona w 1978 roku, od ponad 40 lat prowadzi kursy języka portugalskiego jako obcego.
Uwzględniają one wszystkie aspekty języka i kultury. Jednakże szczególny nacisk kładą na umiejętności komunikacji ustnej: mówienie i rozumienie.
Położona w historycznym centrum Porto („Baixa”) oferuje doskonałą bazę wypadową do zwiedzania tego pięknego miasta. Znajduje się bardzo blisko Rua Santa Catarina, głównej ulicy handlowej w Porto. Zaledwie 50 metrów od ratusza w pięknym budynku w stylu art déco z lat 40 XX wieku. Na parterze znajduje się kawiarnia Déu la Déu z najlepszą kawą i ciastami w mieście: uważajcie!

Posiada akredytacje Ministerstwa Edukacji Portugalii a także INOFOR (Instytut Innowacji w Szkoleniach) jako pierwsza szkoła językowa w Portugalii, która została zakwalifikowana. A także jest członkiem-założycielem Associação de Escolas de Português Língua Estrangeira (AEPLE). Organizacja ta, założona w 1996 roku, jest stowarzyszeniem szkół zajmującym się promocją i rozpowszechnianiem języka i kultury portugalskiej w Portugalii i za granicą.

Kursy języka portugalskiego dla dzieci i młodzieży

Szkoła organizuje kursy dla dzieci i młodzieży na zamówienie. Przedstawimy ofertę mailowo.

Jesteś zainteresowany kursem?
Napisz do nas