Kursy języka włoskiego dla dzieci i młodzieży 7-17 lat we Włoszech 

Kursy języka włoskiego dla dzieci i młodzieży 7-17 lat we Włoszech 

Kursy języka włoskiego dla dzieci i młodzieży 7-17 lat we Włoszech są zlokalizowane w Salerno i Neapolu w Kampanii. To region w południowych Włoszech nad Morzem Tyrreńskim, ze stolicą w Neapolu, który nazywany jest bramą na południe Włoch. Słynie ze wspaniałego klimatu, krajobrazów z górami opadającymi ku morzu ze śródziemnomorską roślinnością i wulkanu Wezuwiusz.

Salerno

Jest jednym z najładniejszych miast Kampanii. Dzięki zdrowemu, łagodnemu klimatowi i czystemu, błękitnemu morzu, Salerno jest idealnym miejscem do nauki włoskiego i spędzenia przyjemnych wakacji. Salerno ma strategiczne położenie geograficzne, które sprawia, że jest bazą dla wielu pięknych tras: Capri, Pompeje, Herkulanum, Paestum, Amalfi, Ravello, Positano, Sorrento, Ischia, Caserta, Vesuvio i Neapol. A równocześnie nie jest tak oblegana przez turystów jak sąsiedni Neapol czy Pompeje. Zachwyca południowo włoskim stylem i jest bezpieczne.

Neapol

To autentyczne włoskie miasto bogate w sztukę, kulturę i gastronomię. Jego zabytki i historyczne centrum są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pałac Królewski, teatr San Carlo, muzeum archeologiczne, podziemne miasto to tylko niektóre z atrakcji. Niskie koszty życia: Pomimo tego, że Neapol jest miastem kosmopolitycznym z ogromnym wyborem atrakcji i dużą różnorodnością ulicznego jedzenia, koszty życia są niskie w porównaniu do innych dużych miast.

Szkoła języka włoskiego

Szkoła, którą proponujemy działa od 1997 roku i ma dwie siedziby: w Salerno i w Neapolu. Jest także centrum egzaminacyjnym DITALS, CILS i CELI i jest autoryzowana przez Uniwersytet dla Cudzoziemców w Sienie i Uniwersytet dla Cudzoziemców w Perugii. Cały personel i nauczyciele posiadają wysokie kwalifikacje i specjalizują się w nauczaniu języka włoskiego jako języka obcego. 

Salerno

W szkole w Salerno mamy 14 sal lekcyjnych, 1 salę multimedialną z 8 komputerami podłączonymi do Internetu (kablówka i Wi-Fi), 1 salę kinową, bibliotekę z książkami i filmami oraz kawiarnię. Uczniowie mają do wyboru różne opcje zakwaterowania: włoskie rodziny goszczące, hotele i apartamenty.

Neapol

Szkoła w Neapolu mieści się przy tętniącej życiem Via Toledo, w samym sercu miasta, tuż obok głównych atrakcji, takich jak Pałac Królewski, teatr San Carlo i słynna kawiarnia Gambrinus. Zajmuje prestiżowy historyczny budynkek Palazzo Teatro Augusteo przy malowniczym placu Duca d’Aosta.

Obóz językowy dla młodzieży 14-17 lat we Włoszech odbywa się w Salerno i Paestum.

Dwutygodniowy obóz dla młodzieży składa się z porannego, intensywnego kursu włoskiego wśród rówieśników z całego świata oraz atrakcji popołudniowych.

Uczestnicy obozu w Salerno będą mieszkać w rezydencji Convitto Nazionale, w centrum miasta blisko szkoły. Wszystkie pokoje mają osobne łazienki, szkolną stołówkę, pokój TV.

Natomiast uczestnicy obozu w Paestum Cilento Coast (tylko w lipcu)w Hotel Villa Rita

Paestum Cilento Coast to obszar z lasami kasztanowymi i dębowymi, strumieniami i wioskami z widokiem na morze lub zbudowanymi na skałach. Park Narodowy Cilento i Vallo di Diano ze stanowiskami archeologicznymi w Paestum i Velia oraz Certosa di Padula są wpisane na listę Dziedzictwa Narodowego. Ukryte plaże, małe wioski rybackie, dziewicza przyroda i bogate dowody archeologiczne sprawiają, że Cilento jest odpowiednim miejscem na obóz młodzieżowy.

Zajęcia dodatkowe:

 • powitalne przyjęcie
 • 2 wycieczki
 • lekcję gotowania
 • lekcję rękodzielnictwa
 • zajęcia sportowe
 • zajęcia na plaży
 • seminaria poświęcone kulturze
 • degustacja lodów

Dwutygodniowy program kosztuje 1980 euro i obejmuje:

 • 40 godzin języka włoskiego,
 • 13 nocy w rezydencji z 3 posiłkami dziennie (możliwe jest również zakwaterowanie u włoskiej rodziny),
 • zajęcia dodatkowe i wycieczki,
 • zajęcia sportowe,

Terminy rozpoczęcia: Salerno 09.06.2024, 23.06.2024, 04.08. 2024, 18.08.2024

Paestum 07.07.2024, 21.07.2024.

Szczegółowy cennik w Salerno i Neapolu tutaj.

Terminy rozpoczęcia w Salerno i w Neapolu: 20.05.2024, 17.06.2024, 01.07.2024, 15.07.2024, 29.07.2024 12.08.2024, 26.08.2024, 04.11.2024, 30.12.2024

Szkoła oferuje również kursy rodzinne dla rodzin z dziećmi od 7 do 16 lat. Więcej.

Jesteś zainteresowany kursem?
Napisz do nas