Kursy włoskiego dla seniorów 50 plus we Włoszech: „Wyspa Słońca”

Kursy włoskiego dla seniorów 50 plus we Włoszech: „Wyspa Słońca”

Kursy włoskiego dla seniorów 50 plus w Włoszech: „Wyspa Słońca” to wakacje kulturalne na Sycylii. Ucz się włoskiego we Włoszech po 50. roku życia.

Na Wyspie Słońca” na Sycylii we Włoszech, gdzie sztuka, kultura i kuchnia łączą się w wyjątkowe doświadczenie!

Sycylia Wyspa Słońca

Położona w centrum Morza Śródziemnego, a Morze Śródziemne od 3000 lat jest centrum zachodniej cywilizacji. Każda większa cywilizacja, która chciała mieć władzę w Europie i nad Morzem Śródziemnym, „musiała” posiadać Sycylię. W ciągu ostatnich prawie 3000 lat historii każda większa cywilizacja śródziemnomorska pozostawiła swój ślad na Sycylii! Ważne pozostałości artystyczne, architektoniczne i kulturalne są widoczne praktycznie w każdym mieście, w praktycznie każdym zakątku tej wyspy w sercu Morza Śródziemnego.

Ta wyspa ma wiele do zaoferowania. Ze swoim słońcem, beżowymi kamienistymi i piaszczystymi plażami, ciepłą, błękitną wodą, pokrytym śniegiem wulkanem Etna, lasami i falistymi złotymi wzgórzami, Sycylia zawsze była w centrum Morza Śródziemnego i dlatego zawsze była znajdowało się w centrum historii Morza Śródziemnego.

Taormina

Ma niesamowite dziedzictwo historii, sztuki i historii sztuki i to tutaj można znaleźć korzenie całej włoskiej kultury. Odkryj historyczne skarby w Taorminie, Palermo, Syrakuzach, Monreale, Cefalù,

Dla spacerowiczów okolice Taorminy to także piękny raj. Istnieje kilka szlaków prowadzących w dół do morza i do malowniczej wioski Castelmola. A także na szczyt najwyższej góry w okolicy, Monte Venere, gdzie podobno istniała jedna z trzech greckich świątyń Wenus.

Gotowanie i wino: od pasta alle sarde po caponatina, od cannoli po pasta reale, od Marsali po Malvasia. Sycylia jest znana na całym świecie z tradycyjnej kuchni i wina.

„Wyspa Słońca” – wakacje kulturalne

Właśnie szkoła w Taorminie proponuje wyjątkowe wakacje kulturalne dla osób po 50 roku życia. Taormina jest idealnie położona, aby zapewnić studentom języka włoskiego łatwy dostęp do piękna i historycznego dziedzictwa kulturowego Sycylii: odpowiednie miejsce do łączenia nauki i wakacji.

Szkoła oferuje kursy języka włoskiego zaprojektowane specjalnie dla osób starszych, umożliwiające naukę języka w relaksujący i przyjemny sposób. Będą to nie tylko wakacje, ale nauka włoskiego plus wakacje kulturalne we Włoszech. 

Ten kurs jest specjalnie skierowany do osób powyżej 50. roku życia, które chcą uczyć się języka, a jednocześnie dowiedzieć się więcej o historii, kulturze i społeczeństwu Sycylii. A także poznać kuchnię, jedzenie i wino Sycylii! To doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu podczas spotkań towarzyskich z nowymi przyjaciółmi.

Zajęcia językowe odbywają się rano, a popołudniami i wieczorami odbywa się cała gama zajęć kulturalnych i wycieczek.

Program 50 plus:

Daty rozpoczęcia: 02.09.2024 i 14.10.2024 r

Pierwszy tydzień:

Poniedziałek,

  • 13:00 Wspólny lunch!
  • 15:00 Prezentacja programu „L’Isola del Sole”
  • 16:00 Zwiedzanie Taorminy z przewodnikiem: „L’Arte e la Storia a cielo aperto!”

Wtorek, 15:00 Wykład z historii Sycylii

Środa, 14:00 Wędrówka po wulkanie Etna: „Między geologią a mitologią!”

Czwartek, 15:00 Sycylia w ustach: lekcja gotowania na typowym sycylijskim daniu

Piątek, wolny dzień zwiedzanie

Niedziela, 08:00 Wycieczka do Syrakuz: Neapolis i Ortygia

Drugi tydzień:

Poniedziałek, wolny dzień na zwiedzanie

Wtorek, 15:00 Wykład o pisarzach sycylijskich w literaturze włoskiej

Środa, 15:00 Wycieczka do Savoca e Forza d’Agrò: „Zwiedzanie miejsc Ojca Chrzestnego”

Czwartek, 17:00 Sycylia w ustach: degustacja serów i win sycylijskich

Program Klub 50 Plus – cena na rok 2024 660 € 

(cena ta nie obejmuje kursów językowych i zakwaterowania). Program „Sycylia, wyspa słońca” należy rezerwować w połączeniu z intensywnym lub półintensywnym kursem języka włoskiego.

Jesteś zainteresowany kursem?
Napisz do nas