Nauka języka francuskiego w Paryżu, Bordeaux, Biarritz, Lyonie i Nicei dla dorosłych

Nauka języka francuskiego w Paryżu, Bordeaux, Biarritz, Lyonie i Nicei dla dorosłych

Nauka języka francuskiego w Paryżu, Bordeaux, Biarritz, Lyonie i Nicei dla dorosłych to oferta nie tylko nauki, ale i zanurzenia we francuskiej kulturze. Te pięć miast, położonych w różnych regionach kraju, oferują zainteresowanym nauką francuskiego bardzo zróżnicowane doświadczenia gastronomiczne, turystyczne i językowe.

Toteż proponujemy kurs w dowolnie wybranej szkole lub w kilku z nich, zlokalizowanych w wyjątkowych miastach Francji. W stolicy w Paryżu, na południowym zachodzie w Bordeaux, na południowym-zachodzie w Biarritz, na środkowym-wschodzie w Lyonie i nad Morzem śródziemnym w Nicei. Można wybrać kurs w jednym mieście, ale można też po jednym tygodniu kontynuować naukę w kolejnym. Szkoła pomoże w podróży i zapewni kontynuację nauki. Zajmie się zakwaterowaniem i zajęciami dodatkowymi. W każdej lokalizacji są takie same kursy i możliwości zakwaterowania. Jedynie program zajęć kulturalnych, sportowych i wycieczek jest inny.

Kursy j.francuskiego:

  • 1 lekcja = 45 min
  • Od poniedziałku do piątku, 
  • Kurs rano lub po południu,
  • Wszystkie poziomy zaawansowania
  • Grupa max 12 uczniów
  • Dostęp do platformy FLOnline12 tygodni po wyjeździe: spersonalizowane e-moduły „MOOC” ze wsparciem
  • Opcjonalnie: kursy online

Intensywny

20 lekcji j.francuskiego tygodniowo, 

Super intensywny: 

30 lekcji j.francuskiego tygodniowo, 

Tematyczne lekcje warsztatowe:

  • 20 lekcji ogólnego języka francuskiego
  • 10 tematycznych lekcji warsztatowych

Oprócz standardowego programu 20 lekcji, te 10 lekcji warsztatowych pozwala na szybsze postępy, doskonalenie umiejętności językowych i wzbogacanie wiedzy o kulturze francuskiej. Mogą skupiać się na elementach językowych, takich jak wypowiedzi ustne, pisemne lub fonetyka i gramatyka. Ale także, na poziomach bardziej zaawansowanych, na tematach bardziej kulturowych, takich jak bieżące wydarzenia, tradycje i cywilizacja. Oferują również przygotowanie do egzaminów DELF/DALF.

Ceny kursów różnią się w zależności od miasta:

Paryż i Biarritz: kurs 20 h 370 euro/ kurs 30 h 470 euro,

Nicea: kurs 20 h 300 euro/ kurs 30 h 400 euro,

Lyon: kurs 20 h 260 euro/ kurs 30 h 360 euro,

Bordeaux: kurs 20 h 320 euro/ kurs 30 h 440 euro,

Wpisowe: 80 euro

Zakwaterowanie

W każdym mieście mamy do wyboru kilka opcji. Ceny różnią się w zależności od miasta i sezonu wyjazdu.

Francuska rodzina: 

Można mieszkać tam samodzielnie lub z osobą towarzyszącą. Są pokoje jedno lub dwuosobowe. Również jest kilka opcji wyżywienia: bed & breakfast, dwa posiłki lub pełne wyżywienie.

Apart hotel:

Jest bardziej ekonomiczny niż hotel i bardziej przyjazny. Bowiem pozwala żyć we własnym tempie, jak w domu, korzystając jednocześnie z pomocy, usług i porad.

Studenckie rezydencje:

Wyposażone są w łazienkę i kuchnię. Pozwalają na poznanie ludzi z całego świata dzięki udostępnionym wspólnym przestrzeniom życiowym. A jednocześnie pozwalając się ciesząc się pobytem we Francji w całkowitej swobodzie. 

Usługa transferu z i na lotnisko/dworzec kolejowy do centrum miasta jest dostępna na życzenie.

Lokalizacje szkół języka francuskiego

Paryż

To zwykle od pobytu w Paryżu zaczynamy naukę języka francuskiego. Stolicy Francji nie można przegapić. Paryż uwodzi każdego, a uczących się języka francuskiego przekonuje, że to także stan umysłu: delektowanie się rogalikiem na tarasie kawiarni, relaks nad brzegiem Sekwany i podziwianie architektury, wyjście na targ lub zakupy… 

Szkoła w Paryżu

Położona jest w samym sercu 8e Arrondissement, 5 minut spacerem od dworca kolejowego Saint-Lazare i licznych linii metra oraz kolei RER E. W jednej z najbardziej znanych dzielnic Paryża, z licznymi salami widowiskowymi w okolicy: Opéra Garnier, Casino de Paris, Théâtre Mogador, Le Moulin Rouge. Bary, restauracje, piekarnie, teatry, księgarnie, hale sportowe, znajdziesz absolutnie wszystko zaledwie kilka minut od szkoły. Na końcu ulicy dotrzesz do Place Clichy, popularnego miejsca w dzielnicy Pigalle, do Sacré-Cœur alejkami Butte Montmartre. Obok rozległych Pól Elizejskich łączących Łuk Triumfalny z Placem Zgody.

Zajmuje 18 sal, rozmieszczonymi na 5 piętrach, do których można dojechać windą. Są wyposażone w najnowocześniejszą technologię i klimatyzowane. Trzy przestrzenie pozwalają cieszyć się życiem szkolnym. Hol recepcyjny z widokiem na wewnętrzny dziedziniec i biblioteka.A także podwójny taras na dachu z widokiem na dachy Paryża i architekturę Haussmanna.

Zaprasza Państwa do niezwykłego miejsca na pobyt w stylu francuskim

Bordeaux

Położone na południowym zachodzie Bordeaux jest dziewiątym miastem we Francji. Znanym na całym świecie z win o niepowtarzalnym stylu. Bordeaux, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ze względu na swój wyjątkowy zespół urbanistyczny i architektoniczny.  Samo miasto Bordeaux jest prawdziwym klejnotem architektury, kultury, historii, gastronomii i przyjemności życia. Ale jedną z największych atrakcji tego miasta jest także otaczający go region. Krajobrazy Bordeaux z winnicami, roślinnością atlantycką, lasami, plażami i rezerwatami przyrody tworzą wspaniały zespół przyrody i gwarantowaną zmianę scenerii.

Szkoła w Bordeaux

Mieści się we wspaniałej rezydencji z XIX wieku, w samym sercu dzielnicy Chartrons, w centrum miasta. To dawne miejsce handlu winem blisko nabrzeży i licznych restauracji. Szkoła położona jest blisko sklepów, Place des Quinconces i Place Gambetta.

Posiada 5 sal lekcyjnych, salon przeznaczony dla uczniów, w którym mogą odpocząć pomiędzy zajęciami oraz uroczy wewnętrzny dziedziniec. Szukasz dużego francuskiego miasta, z jego kulturą, historią, muzeami, restauracjami i barami? Ale chcesz także uciec od tego wszystkiego wśród wspaniałej i fascynującej przyrody? To Bordeaux jest stworzone dla Ciebie! Bordeaux, miasto pomiędzy lasem a oceanem.

Biarritz

Ocean, fale, słońce, olśniewająca przyroda francuskiego Kraju Basków w mieście! Biarritz to dawny nadmorski kurort imperium napoleońskiego na wybrzeżu Atlantyku. Dawny port wielorybniczy, znacznie się rozwinął w XIX wieku. Wtedy to żona Napoleona III, zdecydowała się uczyniła z niego ulubione miejsce wypoczynku. Niektóre budynki w stylu Haussmanna, wzniesione za czasów Napoleona III, sprawiają, że na brzegu oceanu znajdziemy mały kawałek Paryża. Miasto uważane jest za francuską stolicę surfingu i ma wiele szkół i klubów, do których przybywają tysiące surferów z całego świata. Sport spotyka się z historią w środowisku naturalnym. Pobyt tu pozwala na odkrycie kultury baskijskiej. I przyciąga jej wyjątkowa gastronomia wypełniona typowymi lokalnymi produktami. 

Szkoła w Biarritz

Mieści się w całkowicie odnowionym budynku i centrum miasta, 5 minut spacerem od tętniącej życiem dzielnicy Les Halles. Gdzie mamy rynek, restauracje, kawiarnie, małe sklepy. I zaledwie 10 minut metrów od słynnej plaży Côte des Basques. Oferuje również obóz młodzieżowy z kursami surfingu.

Lyon

Lyon to dawna stolica Gaulle’a, przodka Francji pod panowaniem Cesarstwa Rzymskiego. Historia miasta jest tak bogata, jak starożytna. Wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO Lyon, to trzecie co do wielkości miasto we Francji. Położony jest pomiędzy dwoma najważniejszymi regionami, jeśli chodzi o kuchnię francuską, Prowansją i Burgundią. Toteż Lyon jest centrum kuchni z różnych regionów i na przestrzeni wieków zbudował prawdziwą tradycję gastronomiczną. Jest także miastem idealnie położonym. Przy francuskich Alpami, zaledwie 2 i pół godziny pociągiem z Paryża i godzinę od Marsylii i Morza Śródziemnego.

Szkoła w Lyonie

Jasna szkoła jest zlokalizowana w samym sercu miasta przy jednym z najbardziej tętniących życiem placów w mieście. A równocześnie zaledwie kilka minut od wspaniałego Place Bellecour. Naprzeciwko Muzeum Sztuk Pięknych i ratusza. To właśnie w tej tętniącej życiem dzielnicy znajdziesz ulice handlowe, teatry i miejsca kulturalne. Mieści się na 2 piętrze w urokliwym budynku. Tam uczniowie będą korzystać z 4 dużych, jasnych i wyposażonych sal lekcyjnych oraz strefy relaksu. Bardzo łatwy dojazd zapewnia metro, tramwaje i autobusy. 

Nicea

Żadne inne miasto na francuskim wybrzeżu Morza Śródziemnego nie jest tak bogate, różnorodne, piękne i tętniące życiem jak Nicea. Nicea pozostaje bezkonkurencyjna dla tych, którzy chcą odkryć ten region, który czyni Francję stolicą sztuki życia. Korzysta z nieporównywalnego klimatu śródziemnomorskiego latem i zimą! 

Dla tych, którzy również szukają natury i ucieczki, Nicea jest idealna. Nad morzem, z najpiękniejszymi plażami francuskiego Morza Śródziemnego. A równocześnie niecałą godzinę drogi od Alp i Prowansji. Z różnorodnymi krajobrazami jak wąwozy Verdon, Saint-Jean-Cap-Ferrat czy wodospady i rzeka Barbaira. A nawet jazda na nartach w słynnym ośrodku narciarskim Isola 2000. Nie zapominając o kasynach Monako, festiwalu w Cannes i Saint Tropez.

Szkoła w Nicei

Znajduje się na obrzeżach słynnej dzielnicy Libération-Borriglione. Jest to dzielnica jednocześnie burżuazyjna i wielokulturowa: czyli zapewnia spokój dzielnicy mieszkalnej. A jednocześnie dając dostęp do licznych atrakcji. Są tam kompleks kinowy PATHE Gare du Sud, nowa Halle Gourmande. A także mnóstwo handlarzy, liczne restauracje, kawiarnie i bary, a nawet pracownie artystów. Duży targ na świeżym powietrzu z przyjazną i typowo miłą atmosferą! Ponad 120 stoisk oferujących owoce i warzywa oraz wiele lokalnych produktów!

Mieści się ona w ładnym budynku z dużym ogród z drzewami. Posiada 7 sal lekcyjnych wyposażonych w sprzęt multimedialny. Dysponuje strefą relaksu i centrum zasobów z ogólnodostępnymi komputerami (bezpłatny dostęp do Wi-Fi). Jest dobrze skomunikowana z komunikacją miejską. Gości międzynarodowych studentów doceniających przyjazną i swobodną atmosferę. Dodatkowo oferuje również liczne zajęcia pozwalające odkryć Prowansję i Lazurowe Wybrzeże jak wizyta w Monako i Eze. A także sporty wodne jak nurkowanie, parasailing czy narty wodne nad wodami Baie des Anges.

Jesteś zainteresowany kursem?
Napisz do nas