Obozy j.francuskiego z wodnymi sportami dla nastolatków 13-17 lat w La Rochelle we Francji.

Obozy j.francuskiego z wodnymi sportami dla nastolatków 13-17 lat w La Rochelle we Francji.

Obozy j.francuskiego z wodnymi sportami dla nastolatków 13-17 lat w La Rochelle we Francji to przygoda z francuskim na oceanie. Żeglarstwo, windsurfing, narty wodne i rejs na statku to wakacje marzeń!

La Rochelle

La Rochelle to miasto na zachodnim wybrzeżu Francji oraz port morski nad Zatoką Biskajską, częścią Oceanu Atlantyckiego. Jest ona stolicą departamentu Charente-Maritime w regionie Nowej Akwitanii.
Położone na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego łączy się z wyspą Île de Ré mostem o długości 2,9 km. Nazywane jest bramą do oceanu dzięki trzem portom rybołówstwa, handlu i żeglarstwa. I takie położenie czyni z niego idealne miejsce do uprawiania wodnych sportów.

Szkoła języka francuskiego oferuje wyjątkowe obozy dla nastolatków na których uczą się nie tylko języka ale i żeglarstwa, windsurfingu a nawet maja okazję nauki podczas rejsu.

Obóz – Multiactivités

Różnorodny program zajęć pozwala młodszym uczniom szybko doskonalić swój francuski, jednocześnie dobrze się bawiąc, dzięki szerokiej gamie zajęć. Zajęcia te obejmują żeglarstwo, wspinaczkę, wizyty w muzeach, wycieczki do Bordeaux i wiele więcej!

Dla chętnych jest możliwość zarejestrowania się w wersji Exam Prep tego programu. W takim przypadku środowe i piątkowe zajęcia popołudniowe zastąpią warsztaty egzaminacyjnyne. Do tego kursu można również dodać 5 dodatkowych godzin lekcji prywatnych, które zajmują 1 godzinę dziennie przed zajęciami popołudniowymi.

 • Zakwaterowanie u rodziny goszczącej Od 24 marca do 6 kwietnia oraz od 16 czerwca do 24 sierpnia
 • Zakwaterowanie w rezydencji Od 30 czerwca do 24 sierpnia

Terminy dla początkujących: 1 lipca 2024 r, 15 lipca 2024 r, 27 lipca 2024 r, 12 sierpnia 2024 r

Harmonogram: Pierwszy dzień

 • 8:30 – 9:30: egzamin ustny dla poziomów od A2
 • 9:30 – 10:00: prezentacja zespołu i szczegóły działań

Poniedziałek :

 • 10:00 do 13:15 – lekcje języka francuskiego
 • 14:00 do 18:00 – zajęcia

Od wtorku do piątku:

 • 9:00 do 12:15 – lekcje języka francuskiego
 • 14:00 do 18:00 – zajęcia

19:00 – Zajęcia wieczorne w zależności od dnia i programu

Organizacja

Pierwszego ranka uczniowie przychodzą do szkoły o godzinie 8:30. Szkoła organizuje szybką rozmowę z nauczycielem, aby sprawdzić, czy wszyscy zostali przydzieleni do właściwej grupy na zajęcia. Uczniowie biorą udział w 15-godzinnym kursie języka francuskiego dla juniorów i mają zajęcia codziennie rano od 9:00 do 12:15, z wyjątkiem poniedziałków, kiedy zajęcia trwają od 10:00 do 13:15. Następnie popołudnia spędza się z animatorami, którzy organizują zabawne i ciekawe zajęcia w okolicach La Rochelle! Dobra zabawa gwarantowana !

Na koniec dnia uczniowie wraz z liderami grup wracają wracają do domu. Jeśli organizowane są zajęcia wieczorowe, uczniowie z rodziny goszczącej powinni wrócić do szkoły wcześniej, aby niczego nie przegapić. Szkoła zapewnia transport do domu na zakończenie wieczornych zajęć.

Cena za osobę za tydzień obejmuje zakwaterowanie z pełnym wyżywieniem, lekcje i zajęcia

1 tydzień Francuski + różnorodne zajęcia 988 €, 2-3 tygodnie Francuski + różnorodne zajęcia 960 € / 4-8 tygodni Francuski + różnorodne zajęcia 940 €  Dodatek za 5 indywidualnych godzin 365 € / 365 € / 365€  Opłata rejestracyjna: 80 € Dodatek za zakwaterowanie w rezydencji: 340 €/ tydzień. Dodatek do specjalnej diety (wegetariańskiej, wegańskiej, bezglutenowej itp.): 50 €/ tydzień.

Obóz letni – Sea, Surf, & Wind od 13 lat

Francuski+ Żeglarstwo / Windsurfing

Klub żeglarski La Rochelle Nautique położony jest niecały kilometr od szkoły i 200 metrów od rezydencji juniorów. Zajęcia sportów wodnych odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 14:00 – 18:00. Można tam spotkać wielu młodych Francuzów, którzy są członkami klubu lub innymi studentami na wakacjach. Co tydzień żegluje i uprawia windsurfing około 75 młodych ludzi, z czego 95% to Francuzi; więc jest to świetna okazja do nawiązania przyjaźni i ćwiczenia języka. 

Ten program pozwala młodym ludziom odkryć nowe doznania w sportach deskowych uprawianych w La Rochelle i okolicach. Surfing, żeglarstwo po piasku, wakeboarding, jazda na deskorolce i wiele innych aktywności sportowych. Czyli program, który pozwoli najbardziej żądnym przygód odkryć sporty na świeżym powietrzu. Podczas rejestracji można wybrać kilka programów. W trakcie pobytu nie ma możliwości zmiany programów i nie gwarantujemy miejsca w programie innym niż zarezerwowane podczas rejestracji. Zależy to od dostępności klubu żeglarskiego. Program odbywa się w okresie świąt wielkanocnych i wakacji letnich.

15 godzin zajęć tygodniowo + 4 godziny żeglowania dziennie. Minimum 1 tydzień. Maksymalnie 8 uczestników. Zakwaterowanie od 30 czerwca do 10 sierpnia u rodziny goszczącej uwzględnione w programie. Opcjonalne zakwaterowanie w mieszkaniu.

Terminy dla początkujących: 1 lipca 2024 r, 15 lipca 2024 r oraz 27 lipca 2024 r

Harmonogram

Pierwszy dzień : 

8:30 – 9:30: egzamin ustny

9:30 – 10:00: prezentacja zespołu i szczegóły pobytu

Poniedziałek :

 • 10:00 do 13:15 – lekcje języka francuskiego
 • 14:00 -18:00 – windsurfing/żeglarstwo

Od wtorku do piątku:

 • 9:00 do 12:15 – lekcje języka francuskiego
 • 14:00 -18:00 – windsurfing/żeglarstwo
 • 19:00 – Zajęcia wieczorne w zależności od dnia i programu

Dzięki partnerstwu z lokalnymi strukturami sportowymi młodzi ludzie mogą w pełni wykorzystać swój pobyt w La Rochelle i odkryć nowe sporty, takie jak:

Wakeboard – Narty wodne

W bazie żeglarskiej Aiguillon sur Mer szkoła zabiera uczniów na zajęcia na wyciągu nart wodnych, podczas których odkrywają wrażenia płynące z jazdy na kolanach, jazdy na nartach wodnych i wakeboardingu. Dla najodważniejszych zamontowane są rampy! Młodzi ludzie również korzystają z dostępu do dwóch cieków wodnych.

Stand Up Paddle – Wiosło na stojąco

Pod okiem instruktorów uczniowie wyruszają na przygodę Stand Up Paddle. Odkrycie Kanału Rompsay dla początkujących i wycieczki morskie dla doświadczonych studentów. Organizowane sę kursy i regaty żeglarskie dla młodych ludzi, czasem wypożycza się wiosło do stand upu w rozmiarze XXL, dzięki któremu wszyscy młodzi ludzie mogą pływać na tej samej desce w tym samym czasie!

Lekcje surfingu

Z nauczycielem surfingu, który oferuje lekcje roamingu po La Rochelle. Oznacza to, że zabiera studentów tam, gdzie są fale, aby zagwarantować interesujący i pełen wydarzeń kurs. W dni, gdy warunki nie sprzyjają surfowaniu, zajęcia zastępowane są lekcjami jazdy na łyżwach z tym samym nauczycielem. Odkryj doznania prędkości w windsurfingu dzięki 4-godzinnym lekcjom każdego dnia (od poniedziałku do piątku). Istnieje kilka grup w zależności od poziomu uczestników, więc nie martw się, jeśli jesteś początkujący! Lekcje windsurfingu są bardzo wymagające pod względem fizycznym, więc nie wahaj się połączyć swojego programu z tygodniem żeglowania.

3-godzinne wędrówki po plaży w czasie odpływu z nauczycielem z klubu La Faute sur Mer Sand Yachting, aby odkryć dreszczyk prędkości na piasku!

Program żeglarski

Lekcje żeglarstwa odbywają się na katamaranie, przy czym na jedną łódź przypada dwóch osób. Jeśli to możliwe, każdy uczeń jest łączony w parę z młodym Francuzem, aby w pełni skorzystać z wciągającego doświadczenia. Uczniowie jedzą lunch w szkole z innymi młodymi ludźmi przed wyjazdem do klubu żeglarskiego około 13:40. Kurs żeglarski rozpoczyna się wówczas o godzinie 14:00. Studenci przygotowują łódki i codziennie wypływają z instruktorem na 4 godziny żeglowania.

Na koniec dnia uczniowie wraz z liderami grup wracają albo z rodziną, albo do rezydencji. Jeśli organizowane są zajęcia wieczorowe, uczniowie z rodziny goszczącej powinni wrócić do szkoły wcześniej, aby niczego nie przegapić. Szkoła zapewni transport do domu na zakończenie wieczornych zajęć

Cena za osobę obejmuje zakwaterowanie z pełnym wyżywieniem, lekcje i zajęcia.

1 tydzień 1320 €/ 2 – 3 tygodnie 1250 €. Opłata rejestracyjna: 80 €. Dodatek za rezydencję 340 /tydzień Specjalna dieta: 50€/tydzień)

Zakwaterowanie

Z francuską rodziną goszczącą

Odkryj francuski styl życia dzięki autentycznemu, wciągającemu doświadczeniu. Rodziny goszczące wybiera się indywidualnie ze względu na ich przyjazność i bezpieczeństwo. Spotykają się z uczniami na lotnisku lub dworcu kolejowym po ich przybyciu i pierwszego ranka zabierają ich do szkoły.

Mieszkają średnio 30 minut jazdy rowerem lub autobusem. Maksymalna odległość to 45 minut autobusem. Studenci, którzy wolą podróżować autobusem, otrzymują bilet 7-dniowy, pozwalający na nieograniczone poruszanie się po mieście.

Wszystkie rodziny mają w domu dostęp do Internetu, dzięki czemu uczniowie mogą pozostawać w kontakcie z rodziną i przyjaciółmi. Rodziny goszczące zapewniają codziennie suchy prowiant na lunch, który uczniowie mogą zjeść w szkole z innymi młodymi ludźmi. Cenę zakwaterowania rodzinnego wlicza się w pakiet Junior Camp

Rezydencja

Uczniowie mogą również mieszkać w szkolnej rezydencji w odległości krótkiego spaceru od szkoły (600m). Bowiem apartamenty na tym samym piętrze, są zarezerwowane dla uczniów Junior Camp. Liderzy też mieszkają na miejscu, dbając o rozrywkę i bezpieczeństwo grupy. W każdym pokoju są dwa łóżka, toaleta i prysznic. A bezpłatne WiFi jest w całej rezydencji. Część wspólna mieści się na parterze z automatami z napojami i słodyczami. Uczniowie korzystają też z basenu z bardzo dużym słonecznym tarasem. A Taras na dachu oferuje niezapomniany panoramiczny widok 360° na port i ocean.

Śniadanie uczniowie jedzą na tarasie na świeżym powietrzu lub we wspólnych pomieszczeniach mieszkalnych. Natomiast w porze lunchu otrzymują sałatki i kanapki, a także owoce i desery dostarczane przez szkołę. Każdego wieczoru studenci akademika jedzą w restauracji w Les Minimes lub w centrum miasta. Usługę pościeli wlicza się w cenę u partnera znajdującego się blisko rezydencji, a pościel zmienia się regularnie.

Cena obejmuje zakwaterowanie z pełnym wyżywieniem, lekcje i zajęcia.

Kurs francuski + żeglarstwo/ windsurfing: 1 tydzień 1120 € ,2-3 tygodnie 1060 €  Opłata rejestracyjna – 80 € Dodatek za zakwaterowanie w rezydencji – 340€/tydzień. Dodatek do specjalnej diety (wegańskiej, bezglutenowej itp.) – 50 € / tydzień

Rejs Juniorów od 14 lat

We współpracy ze szkołą żeglarstwa La Rochelle, szkoła oferuje „rejs do zamieszkania” pod nadzorem profesjonalnych instruktorów/skipperów. Niezależnie od poziomu żeglarstwa, wyrusz w niezapomnianą przygodę: morze, pływanie, gotowanie na pokładzie, wieczory, gry, piosenki, wędkarstwo.

W przyjaznej atmosferze nauczysz się podstaw nawigacji. Życie na morzu to szkoła życia! Minimum 1 tydzień lekcji francuskiego przed rejsem. 5 dni żeglowania. Zakwaterowanie na pokładzie – zakwaterowanie obejmuje weekend przed wylotem i wieczór powrotny.

Poziom minimum A1. Terminy: od 15 do 19 lipca, od 29 sierpnia do 2, od 12 do 16 sierpnia

Organizacja

Rejs rozpoczyna się w poniedziałek o godzinie 9:00 i kończy w piątek o godzinie 18:00. Weekend przed rejsem: w cenę wliczone jest pełne wyżywienie, wycieczki i zajęcia dodatkowe. W weekend następujący po rejsie: pełne wyżywienie do wypłynięcia w sobotę

Na pokładzie. Zapraszamy na 9,5-metrową żaglówkę łączącą komfort i wydajność. Piątka młodych ludzi, chłopcy i dziewczęta oraz kapitan, mieszkają razem we wspólnej przestrzeni: 2 prywatne kabiny, „kwadrat” (salon), kuchnia, łazienka i toalety. Omawiane są różne rodzaje nawigacji: rejsy, manewrowanie w porcie, ustawianie żagli i wyznaczanie trasy na mapie. Obszar żeglugi może obejmować zatokę La Rochelle, okoliczne wyspy i ujście rzeki Gironde lub południe Bretanii. 

Cena dla jednej osoby za tydzień: 890 €

Jesteś zainteresowany kursem?
Napisz do nas