Program j.angielskiego dla osób 50+ na Malcie

Program j.angielskiego dla osób 50+ na Malcie

Program j.angielskiego dla osób 50+ na Malcie to kurs języka dla seniorów i coś więcej niż tylko lekcje w klasie. Jest przeznaczony dla wszystkich pragnących aktywnego wypoczynku: uczestnicy mają rano sesje języka angielskiego i komunikują się po angielsku poza zajęciami. To wyjątkowe międzykulturowe doświadczenie dotyczące sztuki, rzemiosła, kuchni śródziemnomorskiej, spacerów po wsi, chrześcijaństwa i krzyżowców.

Angielski jest jednym z języków urzędowych Malty i jest powszechnie używany w całym kraju, dając uczniom możliwość ćwiczenia umiejętności posługiwania się językiem angielskim w codziennych sytuacjach.

Malta

Malta to tygiel kultur, witający ludzi z całego świata. To wielokulturowe środowisko zapewnia uczniom możliwość zanurzenia się w różnych kulturach i językach, ułatwiając ćwiczenie języka angielskiego z ludźmi z różnych środowisk. Słynie z bezpieczeństwa i przyjaznej atmosfery. Można spokojnie zwiedzać tę wyspę, wśród przyjaznych mieszkańców, którzy chętnie pomagają w nauce języka. Łagodny śródziemnomorski klimat który pozwala cieszyć się zajęciami na świeżym powietrzu, dzięki czemu nauka jest przyjemna i wygodna przez cały rok.

Wyspa zachwyca przyrodą i widokami. Dzięki krystalicznie czystej wodzie, nierównym wybrzeżom i malowniczym krajobrazom jest inspiracją podczas nauki i odkrywania języka. Bogata historia Malty, sięgająca ponad 7000 lat, jest widoczna w jej architekturze, tradycjach i festiwalach. 

Szkoła języka angielskiego

Ma na celu zapewnienie wymagającym uczącym się z całego świata cennych, holistycznych doświadczeń edukacyjnych. Umożliwia znaczące zaangażowanie w język angielski, wykorzystując unikalne i fascynujące dziedzictwo kulturowe Malty. Została założona na Uniwersytecie Maltańskim ponad 65 lat temu. 30 lat temu zorganizowała maltańską federację szkół językowych FELTOM, a następnie całe ustawodawstwo krajowe mające na celu ochronę ucznia, poprzez ustanowienie standardów i wysokiej jakości nauczania. Ma szeroki zakres akredytacji.

Program dla 50+

Święto języka śródziemnomorskiego Klub 50+ . W ramach tego programu rówieśnicy z całego świata spotykają się, aby wspólnie uczyć się i spędzać wolny czas. Ten kurs języka angielskiego dla seniorów to świetna okazja, aby poznać piękne Wyspy Maltańskie, tradycje, ciekawostki, kulturę i dziedzictwo, a także nawiązać międzynarodowe kontakty z nowymi przyjaciółmi. Zachęca do spędzenia aktywnych wakacji w anglojęzycznym środowisku. Do poznania kulturowego i historycznego otoczenia Malty.

Klub 50+

 • 20 lekcji angielskiego tygodniowo
 • Czas trwania kursu: od1 do 4 tygodni
 • Termin kursu: Club50+ rozpoczyna się w poniedziałki w maju i październiku i trwa 1, 2, 3 lub 4 tygodnie
 • Daty zakończenia: 31 maja; 1 listopada 2024 r
 • Maksymalna wielkość grupy: 10
 • Minimalny poziom języka angielskiego: A2
 • 3-godzinne poranne sesje w języku angielskim przez 5 dni w tygodniu
 • 5 zajęć tygodniowo
 • Certyfikat uczestnictwa i znajomość języka angielskiego są przyznawane
 • Udostępnione tablice interaktywne i integrują smartfon lub tablet

Cena: 385 € tygodniowo+ jednorazowa opłata rejestracyjna: 75 €

Program:

Weź udział w porannych konwersacyjnych lekcjach języka angielskiego ogólnego oraz popołudniowych lub wieczornych sesjach spotkań towarzyskich, międzynarodowych sieciach i praktycznych zajęciach. W tym komunikatywnym kursie języka angielskiego nauczyciele kładą nacisk na interakcję jako środek i ostateczny cel nauki. Zachęcają do aktywnego udziału, udoskonalania umiejętności słuchania i mówienia oraz zyskania pewność w posługiwaniu się językiem angielskim.

 • Nauczysz się zwrotów i języka przydatnych w podróży i codziennych sytuacjach
 • Poznasz podobnie myślących ludzi z całego świata
 • Odkryjesz piękne Wyspy Maltańskie w grupie nowych przyjaciół
 • Zdobędziesz głębsze zrozumienie maltańskiej historii i kultury
 • Polepszysz swój angielski

Zakwaterowanie.

Szkoła oferuje kilka opcji zakwaterowanie zależnie od upodobań.

Rodziny goszczące

Chcesz mówić więcej po angielsku i poznać maltańską kulturę rodzinną i kuchnię? Jesteś osobą towarzyską, która uwielbia dzielić się swoim życiem z innymi, aby podnosić swoje kompetencje międzykulturowe i ćwiczyć język angielski w tymczasowym domu? Rodziny goszczące oferując komfort wspólnego lub jednoosobowego pokoju, wspólnej łazienki, śniadania i kolacji. Oni również dzielą się z wami swoimi doświadczeniami i przedstawiają Maltę oraz maltański styl życia. 

Ich struktura rodzinna jest zróżnicowana, podobnie jak lokale, w których mieszkają, ale ich opieka i gościnność są wspólne dla wszystkich. Gospodarstwa domowe obejmują młode małżeństwa z dziećmi, pary starsze, których dzieci opuściły dom, a także osoby samotne, ze zwierzętami lub bez.

Życie u obcej rodziny w innym kraju niż twój własny zapewnia ci cechy i umiejętności, które wzmacniają twoją skłonność do obrażania nietypowych sytuacji i przekształcania ich w przyjemne zdarzenia.

Hotele i apartamenty na Malcie

Jest kilka hoteli 3, 4 i 5 gwiazdkowych oraz umeblowane apartamenty na krótki wynajem. Znajdują się w odległości krótkiego spaceru od szkoły i w najpopularniejszej dzielnicy Malty Sliema, w Gzira i St. Julian’s, Msida, San Gwann i ich przedmieściach.

Jesteś zainteresowany kursem?
Napisz do nas