Szkolna wycieczka do Dublina dla uczniów angielskiego w wieku od 10 do 17 lat.

Szkolna wycieczka do Dublina dla uczniów angielskiego w wieku od 10 do 17 lat.

Szkolna wycieczka do Dublina dla uczniów angielskiego w wieku od 10 do 17 lat to przygoda i wyjazd motywujący do nauki języka. Wspólna podróż, zwiedzanie nowych miejsc, kurs językowy a przed wszystkim od rana do nocy po angielsku. W bezpiecznym środowisku, wśród przyjaciół i ze swoim nauczycielem. Irlandia i Dublin to dobry wybór na taki wyjazd. Stolica nie przytłacza rozmiarami a Irlandczycy słyną z przyjaźni do nas.

Szkoła w Dublinie

Szkoła, którą polecamy, mieści się w samym centrum przy Grafton Street. Od ponad 30 lat uczy języka angielskiego jako obcego studentów z Europy, Azji, Południowej Ameryki i Bliskiego Wschodu. Zatrudnia wykwalifikowanych nauczycieli z co najmniej wykształceniem wyższym i kwalifikacjamipodyplomowymi w zakresie nauczania języka angielskiego jako obcego. Jest jedną z najlepszych szkół językowych w Irlandii, z akredytacją EAQUALS, Departamentu Edukacji w Irlandii (via QQI) i ELE Ireland więcej o akredytacjach.

Program pobytu

Program szkolnych wycieczek jest realizowany od września do czerwca. Mamy do wyboru trzy wersje tygodniowego pobytu. W każdej wersji jest 15 godzin nauki języka w klasie, rano lub po południu, program zajęć dodatkowych i wycieczek. Do wyboru są dwie opcje zakwaterowania: u irlandzkich rodzin lub w szkolnej rezydencji.

Celem kursu językowego jest poprawa umiejętności komunikacyjnych uczniów. Lektorzy skupiają się w szczególności na mówienia, wymowie i rozumieniu ze słuchu. Program nauczania jest oparty na wspólnym wyborze tematów. Taka współpraca z nauczycielem w celu ustalenia treści lekcji sprawia,że lekcje stają się bardziej znaczące, przydatne i przyjemne. A zajęcia popołudniowe i wycieczki z nauczycielami pozwalają na ćwiczenie języka w naturalnym kontekście.

Pakiety pobytowe.

Warunki szkolnej wycieczki zależą od wyboru pakietu. Są trzy podstawowy, srebrny i złoty.

Pakiet podstawowy:

 • od września do czerwca
 • wiek 10-17 lat
 • grupa 15 osób
 • 20 godzin j.angielskiego rano lub popołudniu
 • wspólny pokój i pełne wyżywienie (rodzina goszcząca)
 • samodzielny pokój i FB dla nauczyciela
 • transfer z/na lotnisko
 • pakiet powitalny(mapy, przewodniki itd)
 • materiały dydaktyczne na zajęcia
 • certyfikat uczestnictwa

Pakiet srebrny: poza podstawowym pakietem dodatkowo

 • 5 nadzorowanych zajęć popołudniowych 
 • 1 sobotnia wycieczka 
 • zwiedzanie Dublina pierwszego dnia

Zajęcia popołudniowe:

Muzea:

 • Galeria Narodowa

Znajduje się niewielkiej odległości od szkoły. Kolekcja obejmuje około 2500 obrazów i około 10 000 innych dzieł w różnych formach. Do najważniejszych irlandzkich dzieł należą prace Jacka B. Yeatsa (brata Williama Butlera) i Louisa le Brocquy’ego, największego żyjącego artysty irlandzkiego. A także Pablo Picasso, Rembrandt i Diego Velázquez.

 • Narodowe Muzeum Archeologiczne

Mieści się w nim kolekcja celtyckich i średniowiecznych skarbów. Należą do nich najsłynniejsze artefakty: broszka Tara i kielich Ardagh, będące doskonałym przykładem celtyckiej metaloplastyki, jaka kiedykolwiek powstała. Inne popularne wystawy to Starożytny Egipt i Irlandzkie Bog Bodies.

 • Narodowe Muzeum Historii Naturalnej

To oddział Muzeum Narodowego od1857 roku i to niezwykle fascynujące „martwe zoo” nadal cieszy się dużym zainteresowaniem zwiedzających . Małe, ale fascynujące muzeum – ta wycieczka jest idealna dla mniejszych grup.

 • Irlandzkie Muzeum Sztuki Nowoczesnej (IMMA)

Wzorowany na Inwalidach w Paryżu dawny XVIII-wieczny szpital dla rannych żołnierzy jest obecnie najważniejszą galerią sztuki współczesnej w kraju. Oprócz dzieł sztuki znajdujących się wewnątrz, w okolicy znajdują się piękne ogrody, po których uczniowie mogą spacerować,

 • Chester Beatty

Kolekcja Sir Alfreda Chestera Beatty’ego rozwijała się przez jego życie, dlatego do chwili swojej śmierci zgromadził on nie tylko wyjątkowe rękopisy islamskie, wschodnioazjatyckie i biblijne, ale także ważne zbiory perskie, tureckie, ormiańskie i zachodnioeuropejskie, a także birmańskie, tajskie i i rękopisy nepalskie. Mniejsze muzeum pełne historii, zlokalizowane w pobliżu Zamku Dublińskiego.

Na świeżym powietrzu:

 • Narodowe Ogrody Botaniczne

Ogrody słyną ze znakomicie odrestaurowanych i obsadzonych szklarni, w szczególności krzywoliniowego pasma Turnera i Wielkiej Palmiarni, które zostały nagrodzone nagrodą Europa Nostra za wybitne osiągnięcia w architekturze konserwatorskiej. Odwiedzający mogą korzystać z takich atrakcji, jak rabaty zielne, ogród różany, dziedziniec alpejski, obszar stawu, ogród skalny i arboretum.

 • Park Feniksa

Park ten jest największym zamkniętym parkiem miejskim w Europie i jest ponad dwukrotnie większy od nowojorskiego Central Parku. W parku znajduje się także rezydencja prezydenta Irlandii Áras an Uachtaráin, a także dublińskie zoo. Czy jest lepszy sposób na spędzenie popołudnia niż spacerowanie i obserwowanie jeleni w ich naturalnym środowisku?

 • Piesza wycieczka po Dublinie

Ta piesza wycieczka po Dublinie skupia się na ważnej historii kulturalnej Dublina. Architekturze, literaturze i muzyce, jest idealna dla grup, które podczas swojej wizyty chcą dowiedzieć się więcej o historii Dublina.

Całodzienna wycieczka:

 • Howth

To mała wioska, w której ląd styka się z morzem i tworzy najbardziej naturalne środowisko sprzyjające przygodom i wspaniałemu spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Howth, przesiąknięty historią i kulturą, jest jednym z najstarszych działających portów w Dublinie, a do tej pory jest uznawany za jeden z najbardziej ruchliwych portów rybackich w Irlandii

Przez ostatnie kilka lat Howth stało się popularnym punktem wycieczek po Europie, a grupy lubią spacerować po klifach i podziwiać wspaniałe widoki, a następnie czas wolny w wiosce, gdzie uczniowie mogą zobaczyć latarnię morską, port, plażę oraz mnóstwo niszowych sklepów i kawiarni.

 • Bray

Kiedy w 1854 roku do Bray przybyła kolej Dublin-Kingstown, to nadmorskie miasteczko, położone zaledwie 20 kilometrów od stolicy Irlandii, stało się nadmorskim kurortem dla mieszkańców Dublina. Na początku Bray planowano jako „irlandzkie Brighton”, a wiktoriańska promenada i łagodny rząd domów są pozostałością po wczesnych latach turystyki. Na tę scenę wkracza ogromny zarys Bray Head, jednego z podnóża gór Wicklow.

To faliste granitowe pasmo na wschodzie to raj dla wędrowców, a będąc na wsi, dowiesz się, dlaczego hrabstwo Wicklow nazywane jest „Ogrodem Irlandii”. Odprężyć się można w wiejskich domach i otoczonych murem ogrodach lub delektować się lodami na kamienistej plaży.

Pakiet złoty to warunki pakietu srebrnego

dodatkowo zawiera wycieczki z przewodnikiem w prywatnym autokarze i jest wyceniany indywidualnie.

Zajęcia półdniowe

 • Trinity College i Księga z Kells

Zwiedź kampus najlepszego irlandzkiego uniwersytetu i poznaj historię tej historycznej instytucji. Trinity College może poszczycić się wieloma znanymi absolwentami, w tym Oscarem Wilde’em, Samuelem Beckettem, Bramem Stokerem, Hozierem i pierwszą irlandzką prezydent Mary McAleese. Następnie udaj się do Długiego Pokoju, aby osobiście zobaczyć Księgę z Kells, ukończoną w 384 r. i zawierającą kultowe tradycyjne irlandzkie dzieła sztuki.

 • Katedra św. Patryka

Największy kościół w Irlandii, a ze względu na bliskość centrum miasta wizyta tutaj jest istotną częścią każdej wycieczki, niezależnie od tego, jak krótki jest pobyt. Nic dziwnego, że w przypadku kościoła założonego w XII wieku kryje się tu bogata historia – Jonathan Swift, autora „Podróży Guliwera”, który był tu dziekanem katedry w latach 1713-45.

 • Katedra Kościoła Chrystusowego

Katedra Christ Church stoi w sercu Dublina od prawie 1000 lat. Przez wieki katedra zyskała reputację doskonałości w wielu dziedzinach dzięki swojej liturgii, zasięgowi, muzyce i gościnności. Jest to także przestrzeń słynąca ze swojego piękna, poczucia duchowości i trwałego zaproszenia dla wszystkich pokoleń.

 • Zamek Malahide

Król Henryk II podarował Richardowi Talbotowi ziemie i port Malahide za jego zasługi dla korony w 1185 roku. Od tego momentu rodzina Talbotów została powiązana z historią i rozwojem Malahide. Ostatni baron Malahide, lord Milo Talbot, mieszkał w zamku aż do swojej śmierci w 1973 roku.

Na świeżym powietrzu

 • Dublinia

Dublinia to centrum dziedzictwa kulturowego zlokalizowane przy Christ Church, na skrzyżowaniu średniowiecznego miasta Dublina. Spotkaj się z Wikingami twarzą w twarz! Dowiedz się o życiu w średniowiecznym Dublinie, odkryj świat Łowcy Historii i zobacz średniowieczny widok na nowoczesne miasto z naszej średniowiecznej wieży.

 • Park Croke’a

Jest to siedziba głównej organizacji sportowej w Irlandii, Gaelic Athletic Association (GAA), odpowiedzialnej za hurling i futbol gaelicki. Jest czwartym co do wielkości stadionem sportowym w Europie. Warto tu przyjechać także na zwiedzanie muzeum GAA oraz na zwiedzanie stadionu.

 • EPIC

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego Irlandczycy wywarli taki wpływ na świat? Odpowiedź na to i wiele więcej znajdziesz w EPIC. Ponad 10 milionów ludzi wyemigrowało z Irlandii – w EPIC możesz dowiedzieć się, dlaczego wyjechali, dokąd pojechali i jak ukształtowali świat. Muzeum powstało w oparciu o przekonanie, że emigracja to jeden z najciekawszych sposobów na pełne zrozumienie kraju.

 • Kręgle

Ta wycieczka, zlokalizowana w Leisureplex, jest dla grup świetnym sposobem na nawiązanie więzi i relaksu po lekcjach. Grupy mogą wybierać spośród 1-2 gier na osobę, a po przyjeździe każdemu zostaną zapewnione buty do gry w kręgle (Wskazówka! W Irlandii używamy wymiarów butów brytyjskich).

Muzea

 • Magazyn Guinnessa (18+)

Jedna z najpopularniejszych atrakcji Dublina, Guinness Storehouse, to wciągające doświadczenie, które przybliża grupom historię Guinnessa i stoutmakingu. W cenę każdego doświadczenia wliczony jest darmowy kufel piwa w kultowym barze Gravity, z którego roztaczają się wspaniałe widoki na miasto i góry Wicklow. Odpowiednie tylko dla grup dorosłych (wszyscy w grupie muszą mieć ukończone 18 lat).

 • Muzeum figur Woskowych

Muzeum Figur Woskowych, położone zaledwie 5 minut spacerem od Grafton Street, zostało pierwotnie otwarte w latach 80. XX wieku, a niedawno przeniosło się na Westmoreland Street. W muzeum znajduje się wiele popularnych postaci, a także woskowe posągi irlandzkich postaci mitologicznych i historycznych.

 • Muzeum Literatury Irlandii (MoLI)

MoLI to charakterystyczna atrakcja w sercu irlandzkiej stolicy. Mieszczące się w historycznym Newman House UCD irlandzkie Muzeum Literatury jest domem dla wielu wystaw medialnych i artefaktów oddających cześć wybitnym irlandzkim literatom. Korzystając z najnowocześniejszych wystaw multimedialnych, opowiada historię irlandzkiego dziedzictwa literackiego od najwcześniejszych średniowiecznych tradycji opowiadania historii po współczesność. pisarzy wkraczających w ostatnich latach na międzynarodową scenę literacką.

Atrakcje lokalne:

 • Zoo w Dublinie

Zoo w Dublinie to rozległa i popularna atrakcja. Zoo liczy ponad 400 zwierząt i jest znane na całym świecie ze swoich projektów związanych z ochroną przyrody i dobrostanem zwierząt. Do najważniejszych atrakcji zoo należą afrykańska sawanna, zatoka lwów morskich, wilki w lesie i las orangutanów.

 • Taniec irlandzki i muzyka irlandzka

Irish Dance Party to jedno z najbardziej lubianych wydarzeń w Dublinie, podczas którego można zobaczyć i usłyszeć na żywo najwyższej klasy irlandzką muzykę i taniec w wykonaniu nagradzanych wykonawców. Co więcej, zgodnie z irlandzkim duchem, każdy może sam spróbować tańca. Jest to 2-godzinne wydarzenie. Twoi charyzmatyczni i utalentowani irlandzcy artyści zajmujący się muzyką i tańcem zadbają o to, aby nigdy nie było czasu na nudę.

 • Golf w lesie deszczowym

Jeśli szukasz czegoś innego, może spróbuj minigolfa w lesie deszczowym? Kolorowe wnętrze i niepowtarzalny motyw tworzą wspaniałą atmosferę. To ćwiczenie pozwala uczniom ćwiczyć swój angielski, próbując poruszać się po każdym kursie i dzielić się wskazówkami.

Całodniowe wycieczki

 • Glendalough

Glendalough, od irlandzkiego „Gleann da locha”, co oznacza Dolinę Dwóch Jezior, łączy w sobie rozległe ruiny klasztorne z oszałamiającą przyrodą w górach Wicklow. Piękno i spokój jezior oraz wyrzeźbionej przez lodowiec doliny bez wątpienia spodobało się św. Kevinowi, mnichowi-pustelnikowi, który w VI wieku założył obiekt klasztorny w pobliżu Jeziora Dolnego.

 • Kilkenny

Zamek Kilkenny stoi na strategicznej wysokości, która nakazuje przeprawę przez rzekę Nore i dominuje nad „Górnym Miastem” miasta Kilkenny. W ciągu ośmiu stuleci swojego istnienia w konstrukcji budynku dokonano wielu uzupełnień i zmian, dzięki czemu zamek Kilkenny jest dziś złożoną konstrukcją o różnych stylach architektonicznych. Zawiera wejście do zamku Całodniowa wycieczka obejmuje transport do i z miejsca docelowego prywatnym autokarem oraz pracownika/przewodnika szkoły.

 • Ogrody Powerscourt

Uznany za trzeci na liście dziesięciu najlepszych ogrodów świata według National Geographic. Zajmuje powierzchnię 47 akrów i obejmuje formalne ogrody, tarasy, posągi i ozdobne jeziora, tajemnicze zagłębienia i relaksujące spacery. Ogrody zaczęto zakładać w 1731 roku i obejmują między innymi Ogrody Murowane, Ogród Włoski, Staw Delfinów, Ogrody Japońskie, Cmentarz dla Zwierząt i Wieżę Pepperpot. Całodniowa wycieczka obejmuje transport do i z miejsca docelowego prywatnym autokarem oraz pracownika/przewodnika szkoły.

 • Szmaragdowy Park

Jedyny park tematyczny w Irlandii (w którym znajduje się także zoo!). To dzień pełen wrażeń, podczas którego uczniowie z pewnością pozostawią niesamowite wspomnienia. Są tu atrakcje dla każdego, od kolejek górskich, przez łagodne przejażdżki, po małe zoo – możesz nawet spacerować obok lemurów katta. Całodniowa wycieczka obejmuje transport do i z miejsca docelowego prywatnym autokarem oraz pracownika/przewodnika szkoły.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie u rodziny goszczącej

Aby wzbogacić doświadczenie i zapewnić pełną immersję, szkoła oferuje starannie wyselekcjonowane rodziny goszczące. Są one regularnie kontrolowane w celu zapewnienia najwyższych możliwych standardów. Studenci są mile widziani w rodzinach jak członkowie rodziny. Uczniowie mają do dyspozycji wspólne pokoje i pełne wyżywienie (śniadanie, suchy prowiant na lunch i kolację). Rodziny goszczące znajdują się na przedmieściach Dublina. Liderzy będą zakwaterowani w pokojach jednoosobowych z pełnym wyżywieniem.

Transport do i ze szkoły/rodzin nie jest wliczony w cenę, ale organizuje go szkoła. Zawsze zaleca się wczesną rezerwację.

Zakwaterowanie w rezydencji

Alternatywnym zakwaterowaniem są apartamenty w Glasnevin. Na terenie tego kampusu co 15 minut kursuje autobus do centrum miasta. Zakwaterowanie mieszkalne dostępne od końca maja do końca czerwca. Warunki:

 • Pościel i ręcznik
 • Bezpłatne Wi-Fi na terenie całego kampusu, łącznie z sypialniami
 • Codzienna obsługa opróżniania koszy i uzupełniania papieru toaletowego
 • Dostęp do wspólnej części dziennej dla 5 sypialni wyłącznie dla grup
 • Pokoje dla liderów z wyżywieniem we własnym zakresie
 • Śniadanie, lunch i kolacja na miejscu oraz suchy prowiant na lunch w każdy dzień tygodnia, jeśli odbywają się wycieczki

Cena poszczególnych pakietów maleje z ilością grup biorących udział w wycieczce i są wyceniane w zależności od ilości grup. Nauczyciel przyjeżdżający z grupą 15 osobową nie ponosi kosztów pobytu.

Zakwaterowanie u rodzin:

Pakiet brązowy od 483 euro. Pakiet srebrny ceny od 520 euro.

Zakwaterowanie w rezydencji:

Pakiet brązowy od 672 euro. Pakiet srebrny ceny od 724 euro.

Lokalny transport.

W przypadku opcji zakwaterowania u rodzin niezbędny jest bilet na podróżowanie pomiędzy rodziną goszczącą ,a szkołą oraz do większości zajęć i wycieczek. Koszt karnetu nie jest wliczony w powyższą cenę pakietu. Koszty transportu publicznego:

Poniżej 16 lat: (poniedziałek-niedziela) 15 euro. Powyżej 16 lat: ( 7 dni) 32 euro.

Bilet podróżny dla osób poniżej 16 roku życia ważny tylko od poniedziałku do niedzieli, niezależnie od daty rozpoczęcia. Natomiast za dodatkowe dni obowiązują dodatkowe opłaty.Ten cennik może ulec zmianie w zależności od decyzji miasta.

Jesteś zainteresowany kursem?
Napisz do nas