Włoski i pobyt w Katanii na Sycylii to doświadczenie wykraczające poza naukę języka.

Włoski i pobyt w Katanii na Sycylii to doświadczenie wykraczające poza naukę języka.

Włoski i pobyt w Katanii na Sycylii to doświadczenie wykraczające poza naukę języka. Oprócz kursów językowych i kulturalnych to okazja do zwiedzenia największych zabytków wyspy poprzedzona poznaniem historii i gastronomii sycylijskiej. Podczas pobytu w Katanii można być na plaży rano, a w górach po południu i odwrotnie. Zimą rano można nawet jeździć na nartach na wulkanie, a po południu opalać się na plaży. Cóż za niesamowite przeżycie!

Katania 

Jest miastem o silnym wpływie śródziemnomorskim. Leży u podnóża Etny, na wybrzeżu, które ma dwa wyraźnie różne rodzaje plaż. Piaszczysta plaża na południu to „Playa”, a skaliste wybrzeże na północy nazywa się „Scogliera”. 

Miasto zbudowano z czarnego kamienia lawowego, czerwone miasto z lawy i niebieskie miasto ze względu na niebo i morze. Katania to brama do wulkanu wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i nieprzypadkowo jej główna ulica nazywa się Via Etnea. Droga ta zaczyna się w porcie w Katanii i prowadzi w górę w kierunku wulkanu.

Szkoła języka włoskiego

Oferuje kursy języka włoskiego dla obcokrajowców w Katanii, na Sycylii od 1997 roku. Posiada szeroką gamę kursów języka włoskiego dostosowanych do różnych harmonogramów i potrzeb w zakresie nauki języka włoskiego: od kursów prywatnych i grupowych, po kursy intensywne i kursy przygotowujące do egzaminów.  Oprócz nauki języka włoskiego proponuje ekscytujący program zajęć kulturalnych, aby cieszyć się pobytem na Sycylii w najlepszym wydaniu!

Niedawno rozbudowana, odnowiona i wyposażona znajduje się w historycznym i handlowym centrum Katanii. I to zaledwie 350 metrów od największego Central Parku w Katanii i jej historycznego centrum. Zajmuje drugie piętro nowoczesnego budynku z przestronną recepcją, 6 salami lekcyjnymi i dużym tarasem.

Programy: kursy języka włoskiego, kursy kulturalne i Grand Tour of Sycyli

Język włoski

Proponuje kursy na wszystkie poziomy zaawansowania od A1 do C2, zajęcia od poniedziałku do piątku przed południem, a popołudniami program zajęć dodatkowych.

Intensywne kursy języka włoskiego

3 godziny dziennie w grupie, od poniedziałku do piątku. Kurs grupowy ma 2 sesje:

 • Sesja zajęć komunikacyjnych od 09:00 do 10:30
 • Sesja analizy językowej od 11:00 do 12:30

Cena: 300 euro za tydzień/ 530 za dwa tygodnie

Combo

3 godziny w grupie + 1 lekcja prywatna dziennie, od poniedziałku do piątku. Kurs grupowy ma 3 sesje

 • Sesja zajęć komunikacyjnych od 09:00 do 10:30
 • Sesja analizy językowej od 11:00 do 12:00
 • Lekcje prywatne od 08:00 do 08:55 i od 13:00 do 13:55. lub od 14:00 do 14:55.

Cena: 500 euro za tydzień/ 930 za dwa tygodnie.

Super intensywne kursy języka włoskiego

3 godziny w grupie rano + 1,5 godziny w grupie po południu, od poniedziałku do piątku. Kurs grupowy ma 3 sesje

 • Sesja zajęć komunikacyjnych od 09:00 do 10:30
 • Sesja analizy językowej od 11:00 do 12:00
 • Bardzo intensywna sesja od 13:00. do 14:30

Cena: 480 euro za tydzień/ 890 za dwa tygodnie.

Kursy kulturalne „Włoski plus’. 

Ten program łączy kursy języka z tematycznymi zajęciami popołudniowymi. Aby brać w nim udział należy znać język włoski na poziomie minimum A1. Kurs ten jest dostępny przez cały rok.

Sycylia w ustach

Spotkamy tu jedną z najbogatszych tradycji gastronomicznych we Włoszech. 2 dni w tygodniu, 3 godziny dziennie. Na każdej sesji uczymy jak przygotować typową przystawkę, tradycyjne sycylijskie danie główne i deser.

Cena: 255 € za 1 tydzień

Degustacje wina

Program degustacji wina Etna to 2 sesje po 2 godziny każda. W ciągu ostatnich 30 lat wina Etny stały się jednymi z najpopularniejszych win na włoskiej scenie winiarskiej. W każdej degustacji spróbujecie wina czerwonego, białego i deserowego w towarzystwie lokalnych specjałów gastronomicznych.

Cena: 150 € za 1 tydzień

Wędrówka śladami Polifema

To program pieszych wędrówek po Etnie. 2 popołudnia, 2 eko wycieczki tygodniowo, 3/5 godzin dziennie. Etna to najwyższy wulkan w Europie i to nie tylko geologia, to także część mitologii, literatury i kina. Każda wędrówka zakończy się o zachodzie słońca, ekscytującym spektaklu widzianym ze zboczy wulkanu!

Cena: 32€ za 1 tydzień

Nurkowanie w morzu Neptuna

Kurs jest dostępny od maja/czerwca do września/października (jeśli pozwala na to pogoda).

Program nurkowania trwa 2 dni w tygodniu i obejmuje 2 nurkowania. Morze Jońskie poniżej Taorminy ma piękne dno morskie, a na tym obszarze, szczególnie tam, gdzie dno morskie jest pokryte lawą, znajdują się setki wąwozów, jaskiń i raf, w których żyje i ukrywa się fauna morska. Nie obawiaj się, nie musisz kupować ani przynosić żadnego sprzętu do nurkowania. Wystarczy spakować kostium kąpielowy, a my zajmiemy się resztą!

Cena: 155 € za 1 tydzień

Nurkowanie patent NADD-EUROPE

Kurs jest dostępny od maja/czerwca do września/października (jeśli pozwala na to pogoda).

2 dni w tygodniu, 2 lekcje. Dla osób, które zdobyć licencję nurkową. Licencja NADD EUROPE „Scuba Diver” pozwala na nurkowanie w dowolnym miejscu na świecie, pod warunkiem, że towarzyszy Ci profesjonalny nurek. Nurkowanie wymaga dużej ostrożności i znajomości technik oraz ludzkiego ciała. Zespół profesjonalistów wyjaśni wszystko, co musisz wiedzieć, aby bezpiecznie nurkować. Na koniec otrzymasz Nadd-Europe, licencję uznawaną na arenie międzynarodowej.

Cena: 355 € za 1 tydzień

 • Chrzest morski.

Kurs jest dostępny od maja/czerwca do września/października (jeśli pozwala na to pogoda).

Pierwsze nurkowanie dla osoby początkującej 1 popołudnie z 1 nurkowaniem. Dzięki temu pierwszemu nurkowaniu, w towarzystwie profesjonalnych instruktorów, będziesz mógł doświadczyć radości płynącej z nurkowania i ocenić, czy chcesz kontynuować drogę, która uczyni Cię doświadczonym nurkiem.

Cena: 100 € za 1 tydzień

Ceramika sycylijska

Jest to kurs modelowania i zdobienia ceramiki w stylu sycylijskim. 2 sesje w ciągu 2 tygodni, 2 godziny na sesję. Na Sycylii ceramika pojawiła się w okresie neolitu. Ten prosty, genialny wynalazek był jednym z najważniejszych osiągnięć ludzkości. Poznaj techniki modelowania i zdobienia w stylu sycylijskim, bawiąc się z naszym ceramikiem.

Cena: 365 € za 2 tygodnie

Dlaczego warto łączyć dodatkowy moduł z kursem włoskiego?

Pobyt na Sycylii zostanie wzbogacony kontaktem z lokalną kulturą, ponieważ nauka przez zabawę to najskuteczniejszy i najszybszy sposób nauki języka obcego.

Grand Tour of Sycyli czyli Wielka Wycieczka po Sycylii dla osób 30+

Dwu tygodniowy program dla miłośników języka i kultury włoskiej, którzy chcą poznać Sycylię nie jako turyści, ale jako podróżnicy. Odwiedzamy 5 obiektów znajdujących się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO (Katanię, Syrakuzy, Noto, La Villa Romana del Casale na Piazza Armerina i Etnę) oraz Taorminę.

 • podróż prywatnymi busami z profesjonalnymi przewodnikami
 • lekcje gotowania i degustacje z ekspertami z dziedziny enogastronomii (wino &gastronomia włoska)

Dla kogo jest przeznaczona Wielka Wycieczka po Sycylii?

W Grand Tour of Sycily to oferta dla osób, które ukończyły 30. rok życia. Uczestnicy są na ogół miłośnikami języka i kultury włoskiej, są towarzyscy, bardzo zainteresowani zwiedzaniem Sycylii i mają otwarty, ciekawy umysł!

Program:

Lekcje gotowania:

jedno popołudnie podczas których nauczymy się przyrządzać słynne arancini, czyli rożek z gotowanego ryżu w kształcie wulkanu, wypełniony sosem mięsnym, a następnie smażony w głębokim tłuszczu.

Degustacja win z Etny:

kolejne popołudnie poświęcone będzie degustacji kieliszka białego, czerwonego i deserowego wina produkowanego na zboczach wulkanu.

„Historia Sycylii”:

Znajomość historii i chronologii wszystkich dominacji, które następowały po sobie na przestrzeni wieków, jest kluczowa, aby pomóc Ci docenić głębsze aspekty miejsc i zabytków, które odwiedzisz podczas wycieczki.

„Mitologia i Legendy Sycylii”: 

Na Sycylii powstało wiele mitów i legend, począwszy od okresu greckiego i rzymskiego, a skończywszy na lokalnych legendach o wielu fantastycznych postaciach pojawiających się w fikcji sycylijskiej. Toteż zdobycie tej podstawowej wiedzy pomoże Ci lepiej zrozumieć istotę ich znaczenia i piękna.

Terminy: 20.05.2024 / 20.06.2024 / 16.09.2024 / 14.10.2024 

Cena: 980 euro za dwa tygodnie. Cena obejmuje: wszystkie opisane atrakcje, wejścia do stanowisk archeologicznych, przejazdy autokarem, przewodnicy oraz zajęcia społeczno-kulturalne (zajęcia kulinarne, degustacje wina i wykłady).

Koszt kursu języka włoskiego jest niezależny od programu kulturalnego Grand Tour of Sicily. Ale osoby biorące udział w programie Grand Tour of Sicily, otrzymają 10% zniżki na intensywny kurs języka włoskiego.

Kursy kulturalne są dla uczestników od poziomu zaawansowania B1. Trwają dwa tygodnie i składają się z 2 lekcje dziennie od poniedziałku do piątku.

Historia i historia sztuki na Sycylii

Sycylia od wieków była w centrum uwagi najważniejszych cywilizacji i głównych dynastii Morza Śródziemnego ze względu na swoje centralne położenie. Na wyspę przyjechali Fenicjanie, Kartagińczycy, Grecy, Rzymianie, Bizantyjczycy, Arabowie, Normanowie, Szwabowie, Francuzi (Angevinowie), Hiszpanie (Aragończycy), a nawet Austriacy (choć tylko od 11 lat). Dlatego studiowanie historii Sycylii jest jak studiowanie historii całego Morza Śródziemnego!

Kino i literatura na Sycylii

Ten kurs oddaje związek literatury z kinem na Sycylii. Nakręcono tam ponad dwa tysiące tytułów (w tym inspirowanych dziełami literackimi płodnych pisarzy sycylijskich). Z wyjątkiem Lacjum, które obejmuje Rzym, ta wyspa jest włoskim regionem, w którym nakręcono najwięcej filmów we Włoszech. Zawsze była naturalnym miejscem dla kina i doskonałym źródłem inspiracji dla jego twórców.

Mafia i kino na Sycylii

Wiedza, jaką ogół społeczeństwa posiada na temat mafii, często czerpie z oglądania programów telewizyjnych lub filmów. Jednak mafia jest złożonym zjawiskiem, które należy dokładnie zbadać, aby zrozumieć jej historyczne pochodzenie, ale także określić, jak przekształciła się w kult, jakim stała się dzisiaj, szczególnie na międzynarodowym poziomie gospodarczym. Toteż na kursie przeanalizujemy zarówno informacje oparte na faktach. Również zajmiemy się mylącymi poglądami na temat mafii sycylijskiej i tego, jak jest ona przedstawiana w filmach.

Cena: 900 € za dwa tygodnie

Zakwaterowanie:

Szkoła oferuje różne rodzaje zakwaterowania. W zależności od preferencji można wybrać mieszkanie u rodziny co będzie okazją do dodatkowych konwersacji. Albo zamieszkać w dzielonym mieszkaniu z innymi studentami.

Mieszkania u włoskiej rodziny:

 • Pokoje jedno- i dwuosobowe u rodziny z opcją B&B (tylko śniadanie).

Ceny: 315 € pokój jednoosobowy 7 nocy (1 tydzień) / 490 € pokój dwuosobowy

 • Pokoje jedno- i dwuosobowe u rodziny z opcją HB (śniadanie + kolacja)

Ceny: 385 € pokój jednoosobowy 7 nocy (1 tydzień) / 490 € pokój dwuosobowy

B&B

Są to licencjonowane obiekty, w których będziesz miał swój prywatny pokój z prywatną łazienką w apartamencie. Natomiast pozostałe pokoje są dla innych gości. W takim zakwaterowaniu śniadanie jest wliczone w cenę. Tam też będą wspólne pomieszczenia takie jak salon, jadalnia czy przedpokoje. Ale nie ma tam możliwości korzystania z kuchni do samodzielnego przygotowywania posiłków.

Ceny: 455 € pokój jednoosobowy 7 nocy (1 tydzień) / 630 € pokój dwuosobowy

Wspólne mieszkanie

Prywatny pokój w urządzonym i wyposażonym mieszkaniu. Natomiast w innych pokojach mieszkają również studenci i będziesz dzielić z nimi wszystkie wspólne przestrzenie (kuchnia z wyposażeniem do samodzielnego przygotowywania posiłków i łazienka). 

Ceny: 525 € pokój jednoosobowy 7 nocy (1 tydzień) / 700 € pokój dwuosobowy

Mini apartamenty (Apartamenty typu Studio)

Samodzielny mini-apartament z kuchnią/salonem, łazienką i sypialnią. 

Ceny: 595 € pokój jednoosobowy 7 nocy (1 tydzień) / 770 € pokój dwuosobowy

Pensjonaty i niezależne apartamenty (studia) znajdują się dość blisko szkoły. Toteż można do niej dojść pieszo w ciągu maksymalnie 15 do 20 minut. Natomiast rodziny goszczące mieszkają w różnych punktach miasta i w niektórych przypadkach może być konieczne skorzystanie z transportu publicznego (autobusu lub metra).

Jesteś zainteresowany kursem?
Napisz do nas