Kursy językowe zagraniczne

Wszyscy dobrze wiemy, że nie ma cudownych metod, które pozwolą nam opanować język obcy bez wysiłku i czasu poświęconego nad słownikiem czy książką. Poza kursami językowymi na które możemy uczęszczać w kraju i nauką we własnym zakresie, najlepszym sposobem jest właśnie wyjazd za granicę do dobrej, certyfikowanej szkoły językowej, który pozwala połączyć wypoczynek, często aktywny z nauka komunikacji w obcym języku.

Od 20 lat współpracujemy z ponad 200 szkołami językowymi na całym świecie do których wysłaliśmy już tysiące klientów. I tak j. hiszpańskiego możemy się uczyć w szkołach w Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej, j. angielskiego w Wielkiej Brytanii, Malcie, Ameryce Północnej, Australii i Nowej Zelandii, j. włoskiego we Włoszech, j. francuskiego we Francji , Kanadzie i Martynice, j. niemieckiego w Niemczech i j. portugalskiego w Portugalii, a j. rosyjskiego w Rosji. Kursy są organizowane dla wszystkich zainteresowanych nauką języka obcego, dla dzieci i młodzieży zazwyczaj w formie obozów lub ofert z kursami dla rodziców w tym samym czasie, dla nastolatków są zarówno obozy jak i kursy stacjonarne w większych miastach z zakwaterowaniem u rodzin bądź w rezydencjach, osoby dorosłe maja do dyspozycji grupy w swoim wieku i z każdym rokiem jest coraz bogatsza oferta dla uczestników 50 +.

Większość kursów rozpoczyna się w każdy poniedziałek, jedynie kursy dla osób początkujących rozpoczynają się najczęściej w pierwszy poniedziałek miesiąca. Czas trwania kursu to wielokrotność 1-go tygodnia, niektóre szkoły proponują również kursy weekendowe. Kursy egzaminacyjne i specjalistyczne (dla nauczycieli, biznesmenów, prawników, branży hotelarskiej, medycyny, kursy 50+, itd.) organizowane są kilka razy w ciągu roku - dla każdej szkoły obowiązuje inny harmonogram.

Możliwe jest również łączenie ofert kilku szkół tak, aby czas spędzony na kursach za granicą pozwolił na poznanie kilku miejscowości.

Kursy wyjazdowe o różnej intensywności

W ofercie znajdują się kursy o różnej intensywności –standardowe to 20 lekcji w tygodniu, zazwyczaj od godziny 9.00 do lunchu, intensywne –25, 30, a czasem nawet 40 lekcji w tygodniu (zależnie od ośrodka). Zajęcia intensywne obejmują zwykle kurs ogólny w godzinach porannych i dodatkowe godziny po lunchu, podczas których realizowane są wybrane opcje tematyczne np. przygotowanie do certyfikatów, wybrane kompetencje językowe, literatura, język biznesu, słownictwo specjalistyczne itp. Ciekawą częścią naszej oferty są zagraniczne kursy obozy językowe dla młodzieży. 

Z reguły wszyscy uczestnicy kursu mają bezpłatny dostęp do internetu, biblioteki, videoteki i zaplecza sportowego. Proponowane są też dodatkowe zajęcia popołudniowe przygotowywane przez wykwalifikowaną kadrę (zwiedzanie okolicy i dziedzictwa kulturowego, naukę tańca, gotowania, degustacje lokalnych win i potraw, projekcje filmów, gry na gitarze, uprawianie sportów: golf, jazda konna, surfing, tenis, pływanie - w zależności od zaplecza sportowego szkoły).
W pierwszym dniu zajęć przeprowadzany jest test kwalifikujący do grupy na odpowiednim poziom zaawansowania znajomości języka. 

Większość kursów nastawiona jest na uczenie przede wszystkim komunikacji w języku obcym, stąd oparcie formy zajęć na aktywnym uczestnictwie studentów. Wszyscy nauczyciele to native speakers, posiadający doświadczenie w nauczaniu obcokrajowców.

Kompleksowa obsługa wyjazdu obejmuje również rezerwację zakwaterowania w wybranej opcji:
• Mieszkanie u rodziny goszczącej połączone z możliwością wspólnych posiłków, wszystkie rodziny goszczące są selekcjonowane i nadzorowane przez szkołę.
• Apartamenty - niezależne mieszkania z pełnym wyposażeniem dla kilku uczestników kursów w danej szkoły, lub mieszkańców danego kraju
• Rezydencje - rodzaj akademika o różnym standardzie
• Na życzenie - hotele o różnym standardzie 

SIESTA proponuje kilka wariantów ubezpieczenia na czas pobytu za granicą - ubezpieczenie podróży oferowane przez firmę Allianz oraz kartę Euro<26.
Na życzenie Klienta rezerwujemy bilety na wybrany przez Klienta środek transportu. Dojazd z lotniska/dworca kolejowego bądź autobusowego (transfer) do szkoły lub miejsca zakwaterowania w przypadku niektórych kursów i szkół jest wliczony w cenę kursu.

image