Hiszpańskie warsztaty kulturalne

Zapraszamy nie tylko osoby uczące się języka hiszpańskiego. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych kulturą Hiszpanii na warsztaty w Madrycie. Szkoła językowa, jak sama o sobie mówi, loca por el espańol, organizuje je trzy razy w tygodniu o 18,30, we wtorki, środy i piątki. Tematy są bardzo ciekawe, związane z życiem na codzień w Hiszpanii. A więc jest mowa o tym jak funkcjonują zwroty grzecznościowe w tym języku. I to trzeba wiedzieć zanim wyjedziemy do Hiszpanii.

Albo związane z poprawnym komunikowaniem się w tym języku. Czyli o przyimkach, które nie są łatwe, a niezbędne od pierwszej lekcji hiszpańskiego.

Albo przekleństwa i „brzydkie” słowa, których zazwyczaj nie znajdziemy w podręcznikach do nauki hiszpańskiego. Więc jak je poznać jeżeli nie byliśmy w Hiszpanii? A są niezbędne, na początek aby zrozumieć co do nas mówią, a potem samemu ich używać 🙂

No i oczywiście najpiękniejsze miasta w Hiszpanii. Dla tych co już tam byli i dla tych co nie wybierają.

Ostatni temat to języki jakimi mówi się w Hiszpanii. Dla tych, którzy od niedawna uczą się hiszpańskiego to będzie odkrywcze.

Zapraszamy i w razie pytań służymy pomocą.

Zapisy na wszystkie warsztaty tutaj

Ciudades españolas Patrimonio de la Humanidad

Hacemos un recorrido por los lugares españoles que son Patrimonio de la Humanidad por la UNESCO.

a tutaj opis warsztatów

La expresión de la cortesía en español

Presentamos la cuestión cultural de la cortesía en español, con las diferentes formas y contextos. Hay ejercicios de aplicación práctica.

Uso de preposiciones en español

Explicamos el uso de las principales preposiciones en español. Nos centramos un poco más en el contraste de las preposiciones 'a' y 'en' y 'por' y 'para' con algunos ejercicios de aplicación práctica.

Palabrotas en español

Con este taller cultural de español, queremos presentar diferentes palabrotas, que forman parte del lenguaje coloquial de los españoles.

Entre los tipos de palabrotas que usamos en español, tenemos las que están relacionadas con la escatología, el sexo femenino o el sexo masculino.

Las lenguas de España

Con este taller cultural de español, queremos presentar las diferentes lenguas, que junto con el español, son oficiales en algunos lugares de España.

Estas lenguas cooficiales que conviven con el español son el catalán, el euskera, el gallego y el aranés.