Atrakcje turystyczne Walii

Walia to nie tylko zielonkawe wzgórza pełne pasących się owiec, zamkowe ruiny czy dzikie, górzyste tereny. Nie od dawna wiadomo, że Walia cieszy się dużą popularnością wśród turystów ze względu różnorodność swoich atrakcji. Wycieczka może mieć zarówno charakter historyczny, wypoczynkowy, jak i aktywny – na łonie natury, oczywiście. Rzecz w tym, że Walia jest na tyle ciekawa, by świecić czarującymi atrakcjami turystycznymi zarówno od strony północnej, jak i południa. Okalające się i różniące nieco od siebie, ale równie piękne tereny Kornwalii są właśnie jednym z nich. I choć zachowują swoją odrębność, rejony te łączy pewna rodzimość języka oraz religijna przeszłość. 

Kornwalia to najbardziej wysunięta na zachód południowa część całej wyspy, dzięki czemu może pochwalić się znacznie dłuższą linią brzegową z Atlantykiem oraz związanymi z tym położeniem zaletami, ale o tym dopiero za chwilę! 

Już na samym wejściu witają nas trzy duże miasta – Avonmouth, Bristol i Bath, które oddzielają to miejsce od pozostałej części Walii niczym wjazdowa brama. Kornwalia jest jednak osobną krainą o zabarwieniu geograficzno-historycznym. Budzi podziw i zachwyt zarówno tych, którzy mieli przyjemność już z mieć z nią do czynienia, ale też tych, którzy wpadli na nią całkowicie przypadkiem. 

Atrakcje turystyczne Kornwalii

Większość skarbów tego miejsca to jednak nie pozostałości po architekturze czy wciąż stojące fortece czy zamki. To przede wszystkim zapierające dech w piersiach krajobrazy dzikiej natury. I nic w tym dziwnego – w końcu to także tam termometry wskazują najwyższe liczby, a trawy są soczyście zielone! Warto więc skosztować tamtejszego słońca – tym bardziej, że jest gdzie! Jak już wspomniano, kraina ta dysponuje pokaźną linią brzegową z malowniczymi widoki prosto z piaszczystej plaży, usłanej potężnymi klifami. Warto jednak pamiętać, że woda niekoniecznie będzie spełniać warunki odpowiednie do pływania na sam strój kąpielowy – miłośnicy fal na wszelki wypadek niech lepiej zaopatrzą się w specjalistyczny strój.