Malta i jej uroki sprzyjające nauce

Podróż za granicę warto potraktować nie tylko jak wakacje. Może być ona świetną okazją do zdobywania nowych doświadczeń i umiejętności. Przykładem jest wyjazd na Maltę, piękną wyspę położoną na styku kultur. Gwarantuje ona nie tylko ciepły klimat i przyjemny relaks nad wodą. Nauka języka angielskiego na Malcie jest znacznie ułatwiona, ponieważ archipelag był długo własnością brytyjską, o czym wie mało osób.

Poznaj położenie i odrobinę historii wyspy

Malta to archipelag wysp położony na Morzu Śródziemnym. Posiada bogatą historię, tworzoną przez starożytne cywilizacje, jak i europejską rodzinę królewską. Przez tysiące lat stanowiła ośrodek handlu, fortecę i schronieniem dla wielu kultur. Wyspy kryją wiele skarbów i zabytków, które są częścią Światowego Dziedzictwa Kulturowego.

Jednak największy wpływ na to, że organizowane na niej kursy wyjazdowe pozwalają poznać angielski w praktyce, ma fakt, że stanowiła ona część Imperium Brytyjskiego. Wszystko przez wojska Napoleona, które zajęły archipelag, wypędzając z niego Joannitów. Niestety Francuzi po jego zdobyciu, zaczęli rabować świątynie i w końcu wybuchło przeciwko nim powstanie. Maltańczycy nie mogli sobie poradzić jednak z okupantem i poprosili o pomoc Brytyjczyków, którzy zostali u nich ponad 160 lat.

Ćwicz praktyczne umiejętności w urokliwym miejscu

Bardzo łatwo na Malcie można porozumieć się i ćwiczyć angielski w praktyce. Niejedna szkoła językowa stawia na taki rodzaj nauki i organizuje na niej kursy wyjazdowe.

Po wcieleniu do Imperium Brytyjskiego, angielski stał się bowiem językiem urzędowym na wyspach. Dopiero w 1934 roku zmieniono go na maltański. Mówi się, że praktycznie 20% słów zapożyczono z mowy brytyjskiej. Większość prasy i literatury wydawana jest w tym języku, a dzieci w szkołach nauczane są go od pierwszej klasy.

Kursy organizowane przez szkołę – skorzystaj z możliwości nauki

Codzienna obecność angielskiego w kulturze sprawiła, że kursy wyjazdowe na Malcie stały się bardzo popularne. Zarówno podczas zajęć szkolnych, jak i zakupów, zwiedzania zakątków wyspy czy zwykłego spaceru, ma się styczność z językiem. Tym samym jego nauka podczas wyjazdu jest znacznie ułatwiona.

Na takie kursy w praktyce zaprasza również nasza szkoła językowa Siesta.