Uroki i atrakcje Cypru

Wakacje na Cyprze to idealny pomysł na odpoczynek – słońce, morze w kolorze lazuru i piaszczyste plaże przyciągają miliony turystów każdego roku. Ale śródziemnomorskie położenie wyspy to nie jedyna zaleta tego terytorium.

Atrakcje turystyczne Cypru

Wyspa przez wieki była miejscem styku kultur. Z jednej strony Grecka, o czym przypominają charakterystyczne dla tego kraju wzgórza, ale też język i otwartość, z drugiej Turecka, wzbogacająca krajobraz meczetami i pustynnym krajobrazem. Mimo oddalenia od starego kontynentu, jest to też bardzo Europejskie terytorium, zarówno dzięki greckim korzeniom, jak i burzliwej przeszłości, kiedy to Cypr stanowił jedną z brytyjskich kolonii.

Będąc na wyspie warto zobaczyć Skałę Afrodyty, gdzie ta grecka bogini, według legend, narodziła się z piany. Poza tym śródziemnomorski klimat zobowiązuje do spacerów po rajskich plażach, które okalają linię brzegową. Cypr to jednak nie tylko plaże i morze, bowiem znajdziecie tutaj wiele atrakcji historycznych jak chociażby krzyżacki zamek z XIII wieku w Kolossi oddalonego od Limassolu zaledwie o 15 kilometrów. W bliskiej odległości znajdziemy też ruiny starożytnego miasta Kurion i klasztor św. Mikołaja od kotów.

Oprócz Limassolu, wysyłamy na obozy językowe dla młodzieży w Larnace, trzecim co do wielkości mieście na Cyprze. Tutaj też nie brakuje atrakcji historycznych, takich jak kościół św. Łazarza z IX wieku, tysiąc lat starszy zabytkowy akwedukt oraz średniowieczny zamek, w którym ślub wziął Ryszard Lwie Serce.

Sródziemnomorska gościnność

Cypr słynie z otwartości na turystów i gościnności. Państwo odzyskało niepodległość od Wielkiej Brytanii dopiero w 1960 r., dlatego jego mieszkańcy z łatwością porozumiewają się po angielsku, co stanowi dodatkowe pole do nauki języka z dala od deszczowego Londynu. Cypr to też kraina win, oliwek, sera feta i owoców morza, którymi można raczyć się w nadmorskich knajpkach, szkoląc przy tym swoje zdolności lingwistyczne w terenie, pomiędzy zajęciami kursowymi.