Wakacyjne kursy językowe za granicą.

Kiedyś kursy językowe za granicą były tylko wakacyjne. Obecnie całoroczne: zaczynają się w każdy poniedziałek z wyjątkiem świąt i dni wolnych od pracy.

  • są kursy dla dzieci, nastolatków, dorosłych, seniorów i rodzinne
  • mamy kursy uczące codziennego języka, przygotowujące do certyfikatów językowych, dla nauczycieli i innych zawodów
  • różna też jest ich długość: kursy trwające tydzień, dwa lub więcej tygodni, poranne, popołudniowe, wieczorne i weekendowe
  • a także częstotliwość zajęć: od 2 godzin tygodniowo do nawet 30 w tygodniu

Dodatkowe zajęcia po lekcjach

Oferta spędzania czasu po lekcjach przyprawia o zawrót głowy i zależy przede wszystkim od miejsca, które wybierzemy na naszą naukę:

  • sport; od futbolu i piłki ręcznej przez kitesurfing, żeglarstwo i pływanie do polo, golfa i jazdy konno
  • sztuka: od ceramiki, historii sztuki i zwiedzania muzeów do występów filmowych i teatralnychTo tylko wstęp na początek. Będziemy dużo o tym pisać, prezentując różne szkoły językowe.

Testimoniale

Jeden z naszych klientów, który uczył się języka francuskiego, był alpinistą. I tak też podszedł do nauki języka. Jak do zdobycia kolejnej góry. Nie oglądał się za siebie, tylko wypatrywał szczytu. Po kilku latach odkrył, że to błąd. Gdy tylko „zdobył górę” wyłaniała się następna. I gdyby nie zaczął co jakiś czas oglądać się za siebie, to podróż stałaby się udręką.

Inna nasza klientka trafiła na wakacjach w Turcji do szpitala. Tam okazało się, że mówi lepiej po angielsku niż lekarz:).

Jest jeszcze jedna cecha, która łączy naukę języka z podróżą; poznajemy lepiej siebie. Widzimy to często na naszych kursach językowych. Jedni systematycznie i cierpliwie powtarzają ćwiczenia i słówka. Drudzy rzucają tylko na nie okiem. Nie przejmując się błędami, mówią, jak potrafią, uznając, ze ważniejsza niż poprawność jest komunikacja.

Jakie są korzyści z nauki języków obcych?

Poza możliwością rozmawiania z tubylcami, oglądania filmów w oryginale czy czytania książek. Parę mniej oczywistych a jednak ważnych korzyści o których powiedzieli nam nasi klienci.

Jedna z naszych klientek była dwa tygodnie w szkole na południu Hiszpanii. Wróciła z przeświadczeniem, że jeżeli istnieje reinkarnacja, to musiała tam żyć w poprzednim wcieleniu.

Nic nie równa się radości, gdy zapytany przez nas tubylec nie tylko rozumie nasze pytanie. Jest też pełen podziwu, że potrafimy je zadać.

Polecamy to doświadczenie wszystkim, którym brakuje sukcesów i podziwu. W Hiszpanii może liczyć na autentyczny zachwyt połączony z nieskrywaną zazdrością. Bowiem Hiszpan mówiący w obcym języku dobrze wie, ile kosztuje wysiłku i pracy. Będziecie jego bohaterem.

Nauka języków obcych a piosenki.

I jak w podróży pomaga muzyka i piosenki. Wpadają w ucho, zapamiętujemy ich tekst szybciej niż ten z podręcznika.

I jak w podróży przeżywamy przygody, poznajemy przyjaciół, odkrywamy nowe smaki i potrawy. Czasami znajdujemy miłość a czasami nowy zawód. Poznajemy siebie i odkrywamy …. Dowiadujemy się nowych rzeczy o sobie.

Będziemy więc tu pisać o waszych podróżach językowych. Waszych odkryciach i waszych problemach w tej podróży, jaką jest nauka obcego języka. Każdego obcego języka. Pokażemy różne szkoły i różne metody nauczania. Zapraszamy więc do tej podróży przez kraje, kontynenty, języki. Różne kursy językowe i książki. Na razie jeszcze pandemia nie pozwala nam tak podróżować. A przynajmniej jak nam się marzy. Ale nic nie powstrzyma nas przed planowaniem i oglądaniem różnych szkół z całego świata. Różnych kursów językowych i książek.

Nauka+podróże

Wszystkim marzącym o podróżach, nie tylko do Hiszpanii polecamy książkę o Maladze: Málaga, cuaderno de viaje autorstwa Móniki López Soler. Zobaczymy tam miasto, jedno z najczęściej odwiedzanych przez naszych rodaków. Miasto z chyba największa ilością szkół językowych w Hiszpanii. Miasto, które ma wszystko o czym marzymy: morze, góry, palmy i słońce.

Więcej