Kursy języka niemieckiego dla osób 16+ w Heidelbergu

Kursy języka niemieckiego dla osób 16+ w Heidelbergu

Kursy języka niemieckiego dla osób 16+ w Heidelbergu to całoroczna nauka języka dorosłych bądź z dziećmi w ramach rodzinnych wyjazdów językowych w jednym z najpiękniejszych miast w Niemczech.

Heidelberg

Ta niegdyś stolica elektoratu Palatynatu i intelektualne centrum kalwinizmu, położona jest w urokliwej dolinie Neckar i charakteryzuje się wyjątkowo łagodnym klimatem. Piękno miasta na przestrzeni dziejów przyciągało wielu poetów, malarzy i naukowców. Na początku XIX w. miasto nad Neckarem stało się najważniejszym ośrodkiem niemieckiego późnego romantyzmu. Poeci Arnim, Brentano, Goethe i Eichendorff są nierozerwalnie związani z tą epoką.

Liczne zabytki są świadkami burzliwej historii metropolii Neckar. Symbol miasta leży około 70 metrów nad rzeką Neckar, na zboczu lokalnej góry Königstuhl. Ruiny zamku elektoratu to jedna z najbardziej imponujących rzeczy, jakie można podziwiać podczas wycieczki do Niemiec (w 2016 roku zamek był jednym z najpopularniejszych kierunków podróży w Niemczech wśród zagranicznych urlopowiczów).

Kto wspina się na zamek, najpierw przechodzi przez bramę do ogrodu, słynnego „Hortus Palatinus”, który powstał na początku XVII wieku. Z ogrodu zamkowego roztacza się wspaniały widok na Heidelberg i Ścieżkę Filozoficzną naprzeciwko. Na wewnętrznym dziedzińcu zamku fascynują budynki z różnych epok.

Podczas zwiedzania Starego Miasta szczególnie rzucają się w oczy barokowe kamienice z bogato zdobionymi fasadami i portalami. Centrum starego miasta stanowi rynek z protestanckim kościołem św. Ducha i wspaniałą renesansową budowlą „Zum Ritter”. Poniżej Kościoła Świętego Ducha znajdziesz wiele starych uliczek z pubami i restauracjami. „Stary Most” wiodący przez rzekę Neckar to jeden z najpiękniejszych kamiennych mostów w Niemczech.

Położenie

Okolica z zamkami w dolinie Neckar, niemieckim szlakiem winnym, starym krajobrazem kulturowym Górnego Renu i górami Odenwaldu oferuje również wiele możliwości przeżycia. Bliskość lotnisk we Frankfurcie, Karlsruhe i Stuttgarcie sprawia, że ​​Heidelberg jest łatwo dostępny dla gości z całego świata.

Heidelberg jest jednym z wiodących ośrodków kulturalnych w Niemczech, o czym świadczą liczne muzea i teatry. Literatura jest w mieście wszechobecna; od grudnia 2014 roku Heidelberg posiada honorowy tytuł „Miasta Literatury UNESCO”. Wraz z sąsiadującymi miastami regionu metropolitalnego Ren-Neckar (Mannheim, Ludwigshafen, Speyer, Schwetzingen, Worms, żeby wymienić najważniejsze), Heidelberg i okolice oferują szeroką gamę wydarzeń kulturalnych o znaczeniu krajowym: Festiwal Zamkowy w Heidelbergu, Międzynarodowy Festiwal Filmowy Mannheim-Heidelberg, Dni Teatru w Heidelbergu czy Dni Literatury w Heidelbergu.

Szkoła języka niemieckiego

Posiada różnorodne kompetencje edukacyjne. Współpracuje z międzynarodowym uniwersytetem z lokalizacjami w Berlinie i Baden-Baden, międzynarodową akademią zawodową. A także szkołami dwujęzycznymi (szkoła podstawowa, liceum), szkołą średnią i kilkoma technicznymi z specjalizacją w językach zawodowych i językach obcych. Oferuje także program dyplomowy International Baccalaureate® (IB) dla studentów zagranicznych. Jest również centrum egzaminacyjnym TOEFL®, TestDaF, telc, TestAS, TOEIC®, onSET, ECL oraz innych egzaminów i testów. Toteż posiada wiele akredytacji i certyfikowany system zarządzania jakością (DIN EN ISO 9001:2008). Gości ponad 10 000 studentów języków obcych z ponad 115 krajów rocznie

Położenie szkoły

Zlokalizowana jest w historycznym centrum miasta uniwersyteckiego, kilka metrów od Neckaru. Z budynku szkoły roztacza się wspaniały widok na Stare Miasto w Heidelbergu, zamek i dolinę Neckar.

Ze względu na swój międzynarodowy charakter szkoła oferuje uczniom języków wyjątkową okazję do poznania ludzi różnych języków i kultur, pogłębienia nowo nabytych umiejętności językowych podczas rozmów na korytarzach lub w szkolnej strefie przerw lub podczas oferowanych zajęć kulturalnych i sportowych kilka razy w tygodniu.

Z 70 multimedialnymi salami lekcyjnymi (do 85 w lecie) i trzema salami internetowymi z 50 komputerami, bezpłatnym dostępem do Internetu, Wi-Fi i dzięki swojej centralnej lokalizacji gwarantuje efektywną naukę języka, Oferuje również kursy online.

Kilka akademików z około 500 pokojami, szkoła z internatem, apartamenty, hotel należący do szkoły i liczne rodziny goszczące oferują całoroczne zakwaterowanie studentom z całego świata.

Rodzaje kursów języka niemieckiego

 • Standardowy niemiecki
 • Przygotowanie do egzaminu
 • Niemiecki biznesowy
 • Język niemiecki dla personelu medycznego i opiekuńczego
 • Technologia
 • Literatura
 • Szkolenia tłumaczenioweod 1 do 6 tygodni, poziomy zaawansowania A1-C2

Kursy ceny za jeden tydzień

 • Intensywny kurs 20 godzin Poniedziałek – piątek: 9:00 – 12:15 Cena 210 euro
 • Kurs 30 godzin Poniedziałek – piątek: 9:00 – 14:30 Cena 270 euro
 • Zajęcia 35 godzin Poniedziałek – piątek: 9:00 – 14:30 Cena 430 euro
 • Modułowy 10 godzin Poniedziałek – piątek: 13:00 – 14:30 Cena 105 euro
 • Kurs modułowy 6 godzin Poniedziałek – piątek: 13:00 – 14:30 Cena 60 euro
 • Medyczne Poniedziałek – piątek: 9:00 – 14:30 Cena 450 euro do 12 tygodni
 • Popołudniowe Poniedziałek + środa: 18:30 – 20:00 Cena 40 euro Tydzień gratis

Seminarium uzupełniające dla nauczycieli języka niemieckiego 

 • Kurs: poniedziałek – piątek: 13:00 – 16:15
 • Praktyki od 9:00 do 12:15
 • Cena za tydzień: 325 euro — 1 do 4 tygodni

Opłata rejestracyjna (tylko przy pierwszym uczestnictwie): 60 € (dla 2 osób: 35 € / os., dla 3 osób: 30 € / os., dla 4 i więcej osób: 25 € / os.).

Kursy przygotowujące do TestDaF, Kursy przygotowujące do DSH

Przygotuj się do TestDaF indywidualnie lub w grupie. Skorzystaj z naszej szerokiej oferty kursów i znajdź kurs, który Ci odpowiada. Elastyczne zapisy możliwe są w trybie tygodniowym.

Zakwaterowanie

Jest duża oferta pokoi we własnych akademikach szkoły, apartamentach, u rodzin goszczących oraz w hotelu F+U „Bayrischer Hof”.

Akademiki są popularnym typem zakwaterowania wśród studentów zagranicznych. Szkoła dysponuje pięcioma akademikami, w których znajduje się łącznie ponad 350 pokoi różnego typu: jedno i dwuosobowe, mieszkania wieloosobowe oraz małe mieszkania. Podzielone są na cztery kategorie (A, B, B+, C i E), stopniowane pod względem komfortu i wygody. Podczas gdy w akademikach Schmitt, Concordia i Turner możesz gotować z innymi studentami z zagranicy we wspólnych kuchniach i łatwo się poznać, w akademikach März i F+U Campus znajdują się zintegrowane kuchnie z których korzystasz sam.

W niektórych akademikach oprócz kuchni dzielicie także łazienkę i toaletę. Inne akademiki są bardziej komfortowo umeblowane i mają prysznic zintegrowany z pokojem. Pokoje w akademiku March oraz apartamenty na terenie kampusu posiadają własne, w pełni wyposażone łazienki z prysznicami.

Wszystkie pokoje wieloosobowe, niezależnie od kategorii, wyposażone są w łóżko, szafę, biurko i krzesło oraz wi-fi. Dodatkowo mieszkańcy akademika korzystają ze wspólnych pralek i suszarek.

Akademiki znajdują się w dzielnicach Heidelbergu: Kirchheim, Rohrbach, Südstadt, Bergheim i Altstadt. Do szkoły językowej znajdującej się w samym sercu Starego Miasta w Heidelbergu można dojechać środkami transportu publicznego bez przesiadek.

Oferujemy wiele różnych opcji zakwaterowania: akademiki i apartamenty szkolne, hotele lub rodziny goszczące. Należy pamiętać, że lokalizacja, wielkość i wyposażenie akademików różnią się w zależności od kategorii.

Jesteś zainteresowany kursem?
Napisz do nas