Aktualności

Poniżej znajdziesz aktualności z naszej działalności 🙂

Madrycka szkoła językowa kontynuuje zajęcia online dla wszystkich zainteresowanych nauk języka hiszpańskiego i poznaniem kultury Hiszpanii. Tematy od zdań warunkowych przez zwiedzanie muzeów i poznawanie różnych regionów Hiszpanii. Poprzez zwiedzanie Madrytu pojawiającego się w serialach i filmach do literackiego spojrzenia na miasteczka z La Mancha. Zapisy i szczegółowy program tutaj.

SGEL webinaria

Wydawnictwo SGEL podało harmonogram kolejnych spotkań online z nauczycielami j.hiszpańskiego. Tym razem będą omawianye podręczniki Nuevo Diverso Espańol B, dla młodzieży zdającej certyfikaty jezykowe, El mundo de Valentina dla dzieci oraz wykorzystanie fimów video na lekcjach języka. Więcej tutaj.

Consideraciones básicas pero fundamentales de la clase en línea (Eva Casarejos). Więcej

Zapraszamy nauczycieli j.hiszpańskiego już pracujących z podręcznikami Enclave i tych, którzy zastanawiają się nad wyborem podręcznika, do spotkań za pośrednictwem Zoom z Letizia Santana, jedną z autorek serii Que Guay!.Tematem rozmowy może być nie tylko ta seria dla nastolatków ale i każda książka z publikacji wydawnictwa.Pytania, wątpliwości czy sugestie mile widziane. Spotkania będą miały miejsce codziennie do 1 czerwca 2021. Zainteresowane szkoły lub nauczycieli prosimy o maila bezpośrednio do wydawnictwa:lsantana@enclave-ele.es albo do nas: ksiegarnia@siesta.pl.

Edelsa/Anaya zaprasza nauczycieli na webinarium poświęcone nauce pisania w języku hiszpańsku. Przeznaczone jest głównie dla nauczycieli, obecnych i przyszłych, języka hiszpańskiego ale zapraszamy wszystkich zainteresowanych tą formą wypowiedzi. Spotkanie będzie poświęcone omówieniu nowego podrecznika z praktycznymi podpowiedziami do zastosowania od zaraz.

Więcej w kafelku

Po światowym sukcesie konkursu literackiego dla nastolatków uczących się języka hiszpańskiego” Cuento de invierno”, mamy teraz konkurs „Cuento de verano” dla dzieci w wieku do 11 lat. Wydawnictwo Enclave zaprasza wszystkie dzieci i nauczycieli hiszpańskiego do udziału w tej inicjatywie literackiej.

Więcej w kafelku