Kursy języka francuskiego online

Język francuski, jeszcze do końca poprzedniego wieku najczęściej nauczanym językiem obcym po języku angielskim, obecnie oddał prowadzenie językowi hiszpańskiemu. Ale jest, jak podaje Wikipedia, językiem ojczystym prawie 80 milionów ludzi. Francuzów, Belgów, Szwajcarów i mieszkańców kanadyjskich prowincji: Quebec, Ontario i Nowy Brunszwik.

Ale posługuje się nim ponad 200 milionów ludzi na świecie. Jest używany w krajach w których jest językiem urzędowym bądź drugim językiem codziennym. Mówimy o takich krajach jak Monaco, Algieria, Maroko, Tunezja, USA czy dawnych koloniach francuskich w Azji: Wietnam, Laos, Kambodża. A także w Libanie i Syrii.

Oferta szkół językowych we Francji i Kanadzie z racji obostrzeń spowodowanych pandemią to kursy online. Ich program oprócz zajęć językowych obejmuje pokazanie kultury i stylu życia we Francji. Jest więc okazją nie tylko do poznania języka ale dzięki nowym technologiom do przybliżenia codzienności w tych krajach, poznania filmów, piosenek, malarstwa i architektury.

Skontaktuj się z nami