Obozy j.francuskiego dla młodzieży 13-16 lat w Montpellier, Tuluzie, Bordeaux, Lyonie i Annecy.

Obozy j.francuskiego dla młodzieży 13-16 lat w Montpellier, Tuluzie, Bordeaux, Lyonie i Annecy.

Obozy j.francuskiego dla młodzieży 13-16 lat w Montpellier, Tuluzie, Bordeaux, Lyonie i Annecy to spotkania z równieśnikami z 35 krajów. 

Program nauczania Juniors & Teens

Pobyt językowy obejmuje poranne lekcje francuskiego, zakwaterowanie z pełnym wyżywieniem u francuskiej rodziny goszczącej we wspólnym pokoju i program zajęć popołudniowych. I oczywiście także wycieczki w soboty pod pełnym nadzorem. Dostępne są wszystkie poziomy zaawansowania. Francuski program koncentruje się na dobrej równowadze między teorią a praktyką, w małych grupach . Proponuje zabawne zajęcia edukacyjne, które pomagają również pracować nad umiejętnościami przekrojowymi, takimi jak praca w grupie, zarządzanie projektami, pewność siebie, szacunek dla innych, itp;

Angażuje uczniów w różnorodne i wzbogacające zajęcia poza klasą, aby umożliwić autentyczną komunikację po francusku. Zachęca do nadzorowanych przygód, prowadzonych przez wykwalifikowanych liderów zajęć. Zapewniają oni bezpieczeństwo i przyjemność podczas całej językowej podróży.

Oferuje popołudnia z atrakcjami: sporty nad jeziorami i rzekami, wycieczki na plażę, zwiedzanie historycznych miast, warsztaty, quizy, wieczorne spotkania czy poszukiwanie skarbów.

Pozwala poznać piękno Francji: piaszczyste plaże Morza Śródziemnego, wiosłowanie nad jeziorem i słynną Dune du Pilat.Popołudniowe zajęcia kulturalne, sportowe i rekreacyjne prowadzone są w języku francuskim. Umożliwiają one kontynuację nauki języka francuskiego przez cały dzień.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie u rodziny zapewnia całkowite zanurzenie językowe, co pozwala na jeszcze większy postęp w nauce języka francuskiego. Osobom decydującym się na rodzinę goszczącą zapewniany jest codzienny transport do i ze szkoły. A także pełne wyżywienie. Posiłki i transfery są wliczone w cenę, zapewniając kompleksowe i wzbogacające kulturowo doświadczenie.

Również pozwala na integrację z życiem codziennym: młodsi uczniowie dzielą pokoje z rówieśnikami, zanurzając się w codziennym życiu francuskich rodzinin..

Nasza kadra nauczycielska, liderzy zajęć i rodziny goszczące zapewniają całodobowy nadzór i wsparcie każdemu uczestnikowi, od przyjazdu do wyjazdu.

Szkoły zapewniają dedykowany zespół ds. bezpieczeństwa dzieci z całodobowym całodobowy nadzór, od przylotu na lotnisko aż do końca pobytu.

Obóz językowy 

 • 20 lekcji po 45 minut tygodniowo (tj. 15 godzin).
 • Maksymalna wielkość klasy: 12- 15 uczniów. 
 • Wszystkie poziomy 
 • Zakwaterowanie: Rodzina goszcząca 
 • Typowy tydzień: przyjazd w niedzielę i wyjazd w sobotę rano. 
 • Szeroka gama materiałów dydaktycznych i sprzętu cyfrowego.
 • Wykwalifikowani i doświadczeni nauczyciele 
 • Zajęcia z zabawnymi, interaktywnymi metodami, kładącymi nacisk na komunikację ustną i zanurzenie kulturowe.
 • Ujednolicona metoda nauczania zachęcająca do komunikacji ustnej i koncentrująca się na codziennych sytuacjach i kulturze francuskiej.
 • Szczególną uwagę zwraca się na ćwiczenie komunikacji ustnej poprzez odgrywanie ról i debat. A także filmy, piosenki i ćwiczenia, aby lepiej mówić i rozumieć francuski.
 • Wszyscy uczniowie otrzymują podręcznik pomagający im w robieniu postępów w języku francuskim zarówno w klasie, jak i poza nią.

Pobyty językowe Junior obejmują

 • Zakwaterowanie u francuskiej rodziny goszczącej w pokoju wieloosobowym
 • Pełne wyżywienie przez cały pobyt
 • Kursy języka francuskiego i materiały dydaktyczne
 • Zajęcia kulturalne i sportowe w języku francuskim
 • Wycieczki weekendowe w przypadku pobytów dłuższych niż 1 tydzień
 • Transfery do i ze stacji kolejowej
 • Opiekę nad uczniami sprawuje zespół wykwalifikowanych facylitatorów
 • Bilet komunikacji miejskiej na zajęcia
 • Próba lokacyjna
 • Książka drogowa szkoły
 • Certyfikat uczestnictwa w programie

Koszty uczestnictwa:

Cena: od 595 € / tydzień. Opłaty rejestracyjne 80€. 

Wakacyjne kursy języka francuskiego dla młodzieży od 13 do 16 lat w Annecy 

Terminy zajęć dla juniorów: od 21 lipca do 3 sierpnia 2024 r.

Annecy położone w pięknej Górnej Sabaudii nazywane jest MałĄ Wenecją Alp. Szczyci się tym, że jest miastem na ludzką skalę. Leży nad brzegiem słynnego jeziora i we wspaniałym środowisku naturalnym. 

A więc oferuje idealne miejsce na letni pobyt dla młodych ludzi. Program zajęć Junior Stay in Annecypozwala zwiedzać Annecy i okolicę, bawiąc się i rozmawiając po francusku. A także wziąć udział w ekscytujących zajęciach nad brzegiem zapierającego dech w piersiach jeziora Annecy. Od wiosłowania na desce i jazdy na rowerze po grę w kręgle, a wszystko to podczas doskonalenia znajomości języka francuskiego. Uczniowie zanurzą się w dynamicznej lokalnej kulturze, uzupełnionej smakowitym doświadczeniem delektowania się regionalnymi potrawami.

Francuska szkoła została założona ponad dwie dekady temu i jest idealnie położona w centrum miasta, zaledwie 10 minut spacerem od najczystszego jeziora w Europie. W programie paddleboarding, kręgle, jazda na rowerze… i degustacja lokalnych produktów!

Dodatkowe informacje

Uczniowie przebywający u rodzin goszczących są odprowadzani do szkoły pierwszego dnia. Studenci przyjeżdżający przed oficjalną datą rozpoczęcia (21 lipca 2024 r.) lub wyjeżdżający po oficjalnej dacie zakończenia (3 sierpnia 2024 r.) zostaną automatycznie obciążeni kwotą 50 € za każdą dodatkową noc niepełnego wyżywienia. Możliwe jest również zarezerwowanie wyłącznie porannych zajęć z języka francuskiego (w zależności od dostępności).

Obóz j. francuskiego w Montpellier położonego na wybrzeżu Morza Śródziemnego. 

Terminy pobytu : Od 30 czerwca do 10 sierpnia 2024. Terminy zajęć: Od 1 lipca do 9 sierpnia 2024. Szkoła języka francuskiego jest idealnie położona w samym sercu historycznego centrum miasta. Organizuje pobyty językowe dla młodzieży w wieku 13-16 lat w tym malowniczym mieście na wybrzeżu Morza Śródziemnego od 1996 roku. I korzysta z co najmniej 300 słonecznych dni w roku! 

Programy

Składają się z kompleksowych kursów połączonych z zajęciami kulturalnymi dla młodych uczniów w miesiącach letnich. Są starannie zaprojektowane, aby zapewnić optymalną atmosferę do nauki dla dzieci z i szansami na trwałą wymianę kulturalną, a wszystko to w bezpiecznym i chronionym środowisku. Pełny program zajęć popołudniowych, w tym sporty nad jeziorami i rzekami, wycieczki na plażę i rzekę, wieczorne spotkania, kręgle, jazda na łyżwach, fotografia… Wszystko obowiązkowe i w pełni nadzorowane przez wykwalifikowanych animatorów. Poza nauką języka, uczestnicy mogą wygrzewać się na słońcu na pięknych plażach i brać udział w szerokiej gamie cotygodniowych zajęć. W tym w skakaniu na trampolinie, spacerach po drzewach, zwiedzaniu miejsc historycznych, jeździe na łyżwach i ekscytujących przygodach wodnych, takich jak spływy kajakowe. A także w wizytach w muzeach, poszukiwaniu skarbów i wycieczkach, nie zapominając o wiosłowaniu po jeziorze lub odkrywaniu Dune du Pilat. Program zmienia się co tydzień!

Letni program w języku francuskim, specjalny dla juniorów w Tuluzie

Termin zajęć: od 7 lipca do 3 sierpnia 2024 r Termin kursu: od 8 lipca do 2 sierpnia 2024 r.

Tuluza to drugie co do wielkości miasto studenckie we Francji. Europejska stolica lotnicza czeka na z wyjątkowymi doświadczeniami związanymi z przestrzenią kosmiczną, a także mnóstwem muzeów i różnorodnymi możliwościami spędzania wolnego czasu. Rzeka Garonna dodaje szczególnego charakteru różowemu miastu! Przeżyj niezapomniany pobyt w „Różowym Mieście”: wzbij się w przestworza i leć do stolicy aeronautyki i kosmosu w południowo-zachodniej Francji!

Dynamiczny i zabawny kurs języka francuskiego w małych grupach odbywa się rano. Natomiast zajęcia sportowe i kulturalne dostosowane do zainteresowań nastolatków po południu. A także trochę wolnego czasu, aby cieszyć się nowymi przyjaciółmi w programie zwłaszcza, że zajęcia są międzynarodowe.

Takie same obozy językowe proponujemy w Lyonie i Bordeaux.

Lyon, otoczony Alpami i Masywem Centralnym leży pomiędzy brzegami rzek Saony i Rodanu. Dziś jest znany na całym świecie jako jedna ze stolic gastronomii, w której znajduje się mnóstwo restauracji, ale jako prawdziwe miasto kultury. Bowiem został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Muzea, festiwale, dzielnice historyczne i pomniki oferują bogactwo wrażeń do odkrycia.

Bordeaux – miasto w południowo zachodniej Francji, stolica regionu Nowa Akwitania i departamentu Żyronda. Jest szóstym co do wielkości miastem w kraju. Leży nad rzeką Garonną w odległości 52 km od Oceanu Atlantyckiego i 200 od Pirenejów.

Jesteś zainteresowany kursem?
Napisz do nas