Obozy językowe z niemieckim/angielskim, tańcem miejskim lub piłką nożną dla dzieci 11-14 lat nad Jeziorem Bodeńskim

Obozy językowe z niemieckim/angielskim, tańcem miejskim lub piłką nożną dla dzieci 11-14 lat nad Jeziorem Bodeńskim

Obozy językowe z niemieckim/angielskim, tańcem miejskim lub piłką nożną dla dzieci 11-14 lat w międzynarodowych grupach nad Jeziorem Bodeńskim to wspaniałe letnie wakacje. Intensywne kursy języka niemieckiego oferują wszechstronny program nauki języka. A jako obóz wakacyjny zapewnia różne zajęcia rekreacyjne i sportowe po południu i w weekendy.

Radolfzell nad Jeziorem Bodeńskim

Radolfzell to tętniące życiem małe miasteczko niedaleko szwajcarskiej granicy. Do uniwersyteckiego miasta Konstancja można dojechać pociągiem w zaledwie 20 minut. Okolica zachwyca widokami i bliskością Alp.

Szkoła mieści się w urokliwej willi tuż obok miejskiego ogrodu, z widokiem na zabytkową starówkę. W centralnej lokalizacji, zaledwie pięć minut spacerem od dworca kolejowego i Jeziora Bodeńskiego. Posiada 9 sal kursowych, piękny dziedziniec i piwnicę imprezową.

Idea obozu językowego

Obóz językowy to wartościowe i dobrze nadzorowane zajęcia podczas wakacji szkolnych. Językiem obozu jest głównie angielski lub niemiecki. Natomiast doradcy regularnie zachęcają uczniów do używania tego języka w sposób nieformalny – nawet poza zajęciami. Szybko zauważają, że mówienie w miłej atmosferze wzmacnia ich umiejętności komunikacyjne i już po krótkim czasie stają się znacznie odważniejsi. Poprzez interakcje międzykulturowe uczestnicy rozwijają także umiejętności społeczne i ducha zespołowego. Uczenie się zorientowane na doświadczenie.

Dają dzieciom i młodzieży możliwość doskonalenia umiejętności językowych w rodzinnej atmosferze, a jednocześnie poznania nowych ludzi. Na tym obozie spędzasz wolny czas z dziećmi z całego świata, które rano uczęszczają na kurs języka angielskiego, a ty uczysz się niemieckiego.

Program zajęć i kurs językowy nad Jeziorem Bodeńskim

Zajęcia językowe (angielski/niemiecki) w godzinach porannych

Rano uczestnicy uczą się języka angielskiego lub niemieckiego w łatwych do opanowania grupach, zgodnie ze swoją wcześniejszą wiedzą. Wcześniej odbywa się test kwalifikacyjny. 

Od poniedziałku do piątku dzieci otrzymują lekcje języka angielskiego lub niemieckiego dostosowane do ich aktualnego poziomu w grupach nie większych niż 15-osobowych.

Czytanie, pisanie, rozumienie ze słuchu, a zwłaszcza mówienie, znajdują się w harmonogramie kursu językowego. Również nie zaniedbuje się ćwiczenia słownictwa i gramatyki. Wykwalifikowani lektorzy pokazują, jak przyjemna może być nauka w różnorodny i zabawny sposób.

Program rekreacyjny po południu i wieczorem

A teraz nabiera to charakteru międzynarodowego – po zajęciach latem spotykają się studenci z Niemiec i całego świata! Po południu dzieci wybierają temat zajęć: taniec miejski, piłka nożna lub aktywność fizyczna.

Wszystkie obozy są odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i dla małych profesjonalistów w danym sporcie. Wieczorami nasi doradcy organizują różnorodne zajęcia na terenie obiektu. Wszyscy, którzy zostaną na dwa tygodnie, w sobotę biorą udział w całodniowej wycieczce (np. do parku wspinaczkowego).

Harmonogram dzienny

07:00 Wstawanie

07:30 Śniadanie

09:45–11:15 Zajęcia językowe

11:15 Przerwa

11:30–13:00 Zajęcia językowe

13:30 Obiad

14:00–17:30 h Treningi piłkarskie lub taneczne oraz zajęcia rekreacyjne

18:00 Przyjazd do centrum edukacyjnego

19:00 Kolacja

20:00 Zajęcia rekreacyjne (w tym 1 godzina „czasu na telefon” dwa razy w tygodniu)

22:00 Zgaszenie świateł

W skrócie

 • Wiek: 11-14 lat
 • Czas trwania: 1-4 tygodnie
 • Przyjazd: niedziela przed rozpoczęciem kursu, 16:00–17:00
 • Wyjazd: sobota po zakończeniu kursu, 10:00–11:00
 • Znajomość języków: Warunek wstępny: co najmniej 1 rok szkolny języka angielskiego/niemieckiego lub ukończony poziom A1 (CEFR)
 • Ilość uczestników: rano max. 15 uczestników na grupę (językową), po południu w zależności od obozu max. 15-20 uczestników w grupie
 • Szkolenie z języka angielskiego/niemieckiego: 20 jednostek szkoleniowych po 45 minut tygodniowo z maks. 15 uczestników

Usługi wliczone w cenę

Szkolenie językowe, test kwalifikacyjny, materiały szkoleniowe i certyfikat uczestnictwa

Program zajęć

 • Zakwaterowanie grupowe z pełnym wyżywieniem w dni kursu i częściowym wyżywieniem w weekendy
 • Program rekreacyjny od poniedziałku do piątku (w tym opłaty za wstęp)
 • Bilet na komunikację miejską
 • Wszechstronne wsparcie i telefon alarmowy

Dodatkowe opłaty

Transfer z lotniska/dworca kolejowego. Ubezpieczenie zdrowotne, wypadkowe i OC

Daty 2024 Wakacje letnie (czas trwania od 1 do 4 tygodni) Od 28.07.2024 do 24.08.2024

Kurs piłki nożnej i językowy nad Jeziorem Bodeńskim

Treningi piłkarskie pod okiem doświadczonych trenerów odbywają się każdego popołudnia przez 2 godziny w wyjątkowym obiekcie klubu FC 03 Radolfzell na półwyspie Mettnau. Techniki są nauczane i przekazywane przy użyciu niezwykle praktycznej metodologii. Niezależnie od tego, czy są to początkujący, czy zaawansowani gracze – plan treningowy obejmuje nie tylko podstawy panowania nad piłką, ale także podania, drybling i oczywiście strzelanie do bramki. Ponadto dzieci otrzymują kompletny strój piłkarski, w tym koszulkę, spodenki i skarpetki.

Miejski kurs tańca i języka nad Jeziorem Bodeńskim

Urban Dance Camp jest idealny dla wszystkich, którzy kochają taniec, chcą doskonalić swoje umiejętności i uczyć się nowych ruchów. Nacisk położony jest na zabawę przy muzyce, ruchu i rytmie. Dzieci nauczą się różnych podstawowych kroków i wspólnie opracują krótkie choreografie w stylu hip-hopowym i współczesnym. Od poniedziałku do piątku obozowicze mają 120 minut zajęć tanecznych z naszym profesjonalnym instruktorem tańca, który nie tylko otworzy im oczy na świat tańca, ale także zainspiruje do odnalezienia i rozwijania własnego, niepowtarzalnego stylu. Grupowe projekty taneczne przemienią uczestników obozu w fantastyczną ekipę taneczną!

Terminy i ceny Wakacje letnie 2024 (1 do 4 tygodni)

Obóz tańca miejskiego, piłki nożnej lub aktywnego języka niemieckiego i angielskiego (1–4 tygodnie)

Od 28.07.2024 do 24.08.2024

 • 1 tydzień obozu 790 €
 • 2 tygodnie obozu 1.610 € (w cenie sobotnia wycieczka)
 • 3 tygodnie obozu 2.430 € (w cenie sobotnia wycieczka)
 • 4 tygodnie obozu 3.250 € (w cenie sobotnia wycieczka)
 • Obóz bez zakwaterowania 620 €

Jesteś zainteresowany kursem?
Napisz do nas