Językowe kursy wyjazdowe dla osób 50+ w 2024

Językowe kursy wyjazdowe dla osób 50+ to najnowsza oferta na 2024 rok.

Nie tylko młodzi ludzie jeżdżą na kursy językowe za granicę i korzystają z nauki w międzynarodowym towarzystwie. I nie tylko uczą się języka angielskiego. Oczywiście cieszy się on największym powodzeniem i ma najbogatszą ofertę.

Nasza oferta jest propozycją dla „młodych duchem” osób 50+ zainteresowanych zwiedzaniem innych krajów i nauką komunikacji w języku angielskim, hiszpańskim, włoskim i francuskim.

Mówimy o wyjazdach w małych grupach do Anglii, Hiszpanii, Włoch i Francji. Zajęcia będą odbywać się w międzynarodowych grupach z osobami w podobnym wieku. 

Program kursu

Każdy z programów składa się z dwóch części: przedpołudniowej nauki języka z doświadczonymi nauczycielami z danego kraju i popołudniowych zajęć dodatkowych i wycieczek. Ich program zależy od kraju i miejscowości, ale schemat jet podobny:

  • pierwszego dnia zwiedzanie okolicy z przewodnikiem, 
  • zajęcia poświęcone kulturze, sztuce i gastronomii kraju, często połączone z nauką gotowania, zwłaszcza we Włoszech i Hiszpanii,
  • zwiedzanie winnic, degustacje win i innych alkoholi, odwiedzanie lokalnych, tradycyjnych restauracji i barów,
  • wizyta w lokalnych muzeach, zabytkach i galeriach sztuki,
  • wycieczki do pobliskich atrakcji turystycznych.

Natomiast zakwaterowanie to mieszkanie u rodziny bądź w szkolnej rezydencji.

Minimalny czas pobytu to jeden tydzień. Kursy te w każdym kraju odbywają się w określonych terminach kilka razy w roku.

A co mówią przyszłym kursantom organizatorzy?

Będziesz uczyć się w klasie, w której minimalny wiek wynosi pięćdziesiąt lat a więc będziesz wśród rówieśników. Mamy również uczniów 80-letnich:)

Nauka w klasie polega na stworzeniu nieformalnej atmosfery uczenia się. Prowadzonego w tempie odpowiednim dla tych, którzy nie byli na lekcji od wielu lat.

Nasi sympatyczni i otwarci nauczyciele sprawią, że zajęcia będą ciekawe i przyjemne. Wykorzystają nowoczesne metody i materiały. Wszystko po to aby zbudować Twoją pewność siebie w mówieniu w obcym języku.

Zorganizowane zostaną zajęcia grupowe mające na celu poprawę umiejętności rozumienia i komunikacji. Będą więc ćwiczenia z przewodnikiem i bezpłatne konwersacje. Odgrywanie ról oraz dyskusja na temat aspektów życia, zwyczajów i kultury za granicą.

Poza zajęciami będziesz mógł skorzystać z wycieczek z przewodnikiem do miejsc o znaczeniu historycznym i kulturalnym. A także ze starannie zorganizowanych zajęć rekreacyjnych. Będziesz miał także czas na zwiedzanie i zakupy samodzielnie lub z nowymi przyjaciółmi ze szkoły.

Ucz się w międzynarodowym środowisku i nawiązuj przyjaźnie z ludźmi z wielu innych krajów.

Pobyt i kursy języka włoskiego we Włoszech dla 50+ więcej tutaj.

Kursy języka angielskiego w Anglii dla 50+ więcej tutaj.

Hiszpania i kursy języka hiszpańskiego dla 50+ więcej tutaj.

Francja i kurs francuskiego dla 50+ więcej tutaj.